Interpretacja indywidualna z dnia 16.11.2017, sygn. S-ILPB2/4511-1-535/15/17-S/DJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. S-ILPB2/4511-1-535/15/17-S/DJ
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy kwota uzyskana tytułem art. 12 ust. 2 i 4 i art. 17 ust. 3 ustawy z dnia 17 czerwca 2004 r. o skardze na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym lub nadzorowanym przez prokuratora i postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki jest kwota wolną od podatku dochodowego od osób fizycznych i korzysta ze zwolnienia na mocy artykułu 21 ust. 1 pkt 3b
Czy wskazana kwota zasądzona przez sąd w postanowieniu podlega opodatkowaniu czy też jest ona zwolniona z opodatkowania?
Jakie są zasady opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w spółce cypryjskiej?
Czy przyznana w zaistniałym stanie faktycznym kwota podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Zwolnienie z opodatkowania kwoty zasądzonej przez Sąd w związku z przewlekłością postępowania sądowego.
Zwolnienie z opodatkowania kwoty zasądzonej przez Sąd w związku z przewlekłością postępowania sądowego.
Czy kwota zasądzona przez Sąd na podstawie art. 12 ust. 4 ustawy z dnia 17 czerwca 2004 r. o skardze na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym lub nadzorowanym przez prokuratora i postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
zakres zwolnienia z opodatkowania kwoty zasądzonej przez Sąd w związku z przewlekłością postępowania sądowego
Skarga na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym lub nadzorowanym przez prokuratora i postępowaniu sądowym bez uzasadnionej zwłoki.
Zasądzona przez Sąd, w związku z przewlekłością w załatwieniu sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki, suma pieniężna nie korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 3 ani w art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż kwota ta nie ma charakteru odszkodowania bądź zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Wobec powyższego przyznana kwota podlega
zakres opodatkowania zasądzonej przez sąd kwoty pieniężnej.
Skarga na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki.
Czy Wnioskodawca ma zapłacić podatek dochodowy od kwoty uzyskanej wyrokiem sądowym z tytułu przewlekłości postępowania sądowego?
Czy zasądzona przez Sąd kwota 2.000 zł z tytułu naruszenia przez Sąd prawa do rozpoznania sprawy bez uzasadnionej zwłoki podlega wykazaniu w zeznaniu rocznym za 2012 r. składanym do 30 kwietnia 2013 r. i tym samym podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca jest zwolniony na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z podatku dochodowego od wypłacanego mu odszkodowania za przewlekłość postępowania?
Czy sumy pieniężne przyznawane na podstawie art. 12 ust. 4 ustawy z dnia 17.06.2004 r. o skardze na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym lub nadzorowanym przez prokuratora i postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki (Dz. U. Nr 179, poz. 1843 ze zm.) korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1
Zwolnienie z opodatkowania kwoty zasądzonej przez Sąd w związku z przewlekłością postępowania sądowego.
odszkodowanie za przewlekłość postępowania
Opodatkowanie zasądzonej przez Sąd sumy pieniężnej.
Czy otrzymanie odszkodowania od Skarbu Państwa, na podstawie wyroku sądu, korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o PIT (jako zwolnienie przedmiotowe)?W związku z powyższym, czy Wnioskodawca nie ma obowiązku wykazywać go w zeznaniu podatkowym?