Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.422.2024.2.IK
Możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla czynności wystawiania Dokumentów za wynagrodzeniem.
Możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla czynności wystawiania Dokumentów za wynagrodzeniem.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla czynności wystawiania Dokumentów za wynagrodzeniem.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odsetek, prowizji oraz opłat bankowych od kredytu zaciągniętego na zakup sprzedanego udziału w nieruchomości.
Dotyczy zastosowania zwolnienia od podatku dla czynności wystawiania zaświadczeń, opinii bankowych, opinii audytorskich.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowych wpłat uiszczanych przez Bank na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów Wydatki ponoszone w związku z podziałem Spółki Dzielonej?
Czy przedstawione w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym Koszty Unieważnień oraz Koszty Procesu ponoszone przez Bank mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów Banku, stosownie do art. 15 ust. 1 Ustawy o CIT, inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalne w dacie ich poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4d Ustawy o CIT?
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty ostrożnościowej.
w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box): • w części dotyczącej uznania poniesionego wydatku na opłaty bankowe za koszt do obliczenia wskaźnika nexus – jest nieprawidłowe, • w pozostałej części – jest prawidłowe.
opłata ostrożnościowa, koszty uzyskania przychodów
możliwość zaliczenia do kosztów podatkowych opłaty ostrożnościowej
1. Czy proporcjonalny zwrot prowizji lub opłaty przygotowawczej dokonywany na bieżąco na skutek wcześniejszej spłaty kredytu i dotyczący prowizji stanowiących przychód związany ze zobowiązaniem podatkowym, które uległo przedawnieniu, stanowi koszt uzyskania przychodów? 2. Czy proporcjonalny zwrot prowizji lub opłaty przygotowawczej dokonywany na bieżąco na skutek wcześniejszej spłaty kredytu i dotyczący
brak zwolnienia od podatku VAT czynności wykonywanych przez Bank
Czy realizowane przez Wnioskodawcę obecnie oraz w przyszłości wypłaty Prowizji, które zostały pobrane od kredytobiorców w okresach podlegających przedawnieniu na gruncie przepisów prawa podatkowego, mogą zostać zakwalifikowane do kosztów uzyskania przychodów, jeżeli wypłata Prowizji realizowana jest na rzecz kredytobiorców, którzy dokonali przedterminowej spłaty kredytu?
Ustalenie, czy Wnioskodawca jest uprawniony do rozpoznania dokonywanych Wypłat jako kosztów uzyskania przychodów, innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalnych w dacie ich poniesienia.
Możliwość zaliczenia wypłat w związku z wcześniejszą spłatą kredytu (w całości lub części) jako kup innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalnych w dacie ich poniesienia.
Zwolnienie od opodatkowania opłat bankowych, w sytuacji gdy spółdzielcze prawa do lokali zostały ustanowione przed 1 maja 2004 roku, po 1 maja 2004 roku oraz w sytuacji, gdy spółdzielcze prawa do lokali zostały ustanowione po raz kolejny po 1 maja 2004 roku.
w zakresie ustalenia, czy realizowane aktualnie oraz w przyszłości proporcjonalne wypłaty prowizji pobranych od klientów Banku w okresach podlegających przedawnieniu w świetle regulacji podatkowych, w przypadku przedterminowej spłaty kredytu przez klienta w związku z okolicznościami przedstawionymi w stanie faktycznym, mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla czynności wystawiania zaświadczeń, opinii bankowych, opinii audytorskich.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wykonywanych przez Bank.
Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania ustalenie przychodu, kosztów uzyskania przychodów, dochodu do opodatkowania, dochodu wolnego od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.