Interpretacja indywidualna z dnia 18 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.385.2024.2.BS
Moment powstania obowiązku podatkowego i przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Moment powstania obowiązku podatkowego i przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Termin rozliczenia waloryzacji wynagrodzenia (podwyższenia podstawy opodatkowania).
Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług budowlanych i budowlano-montażowych w przypadku odbiorów częściowych i odbioru końcowego.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług budowlanych i budowlano-montażowych w przypadku odbiorów częściowych i odbioru końcowego.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego przy robotach budowlanych.
Ustalenie okresu rozliczeniowego, w którym ma być rozliczona waloryzacja wynagrodzenia podwyższająca podstawę opodatkowania z tytułu świadczenia usług budowlanych.
Czy w rozumieniu art. 17 ust. 1h ustawy o VAT Wykonawca świadczy usługi na rzecz Gminy jako podwykonawca, a w konsekwencji, czy Gmina ma obowiązek zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w odniesieniu do usług nabywanych od Wykonawcy?
Ustalenie momentu powstania zobowiązania podatkowego z tytułu wykonanych prac oraz przedawnienie tego zobowiązania.
Właściwym momentem powstania obowiązku podatkowego dla usług budowlanych jest dzień wystawienia Świadectwa Wykonania.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur korygujących oraz uznanie realizowanych świadczeń za usługę kompleksową.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez podmioty trzecie za wykonane naprawy i usuwane usterki. Sposob dokumentowania rozliczenia kosztów napraw i usuwania usterek z Generalnym Wykonawcą.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz korekty i zwrotu podatku.
Czynności określone w zdarzeniu przyszłym jako czynności B (czynności projektowe) nie będą stanowiły elementu usługi kompleksowej i w związku z tym w stosunku do powyższych czynności obowiązek podatkowy nie powstanie zgodnie z art. 19a ust. 5 pkt 3 lit. a ustawy Czynności określone w zdarzeniu przyszłym jako czynności A (czynności budowlane – jako usługa zasadnicza) oraz czynności określone w zdarzeniu
Brak obowiązku zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia.
Moment powstania obowiązku podatkowego dla usług budowlanych i budowlano – montażowych