Interpretacja indywidualna z dnia 7 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.167.2024.3.MR1
Zaliczenie wydatków na rzecz personelu do kosztów uzyskania przychodów.
Zaliczenie wydatków na rzecz personelu do kosztów uzyskania przychodów.
Ujęcie w składanym pliku JPK_V7M w pozycji K_36 podatku zapłaconego przez płatnika z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów o których mowa w art. 103 ust. 5aa ustawy.
Nabywane przez Spółkę, w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, wyroby smarowe o kodzie CN 34 03 99 00 nie podlegają, na podstawie art. 103 ust. 5aa ustawy o VAT, obowiązkom, o których mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT. Zatem Spółka jako podatnik nie ma obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy, w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym
Nabycie wewnątrzwspólnotowego dodatków do paliw silnikowych
Obowiązki związane z nabyciem wewnątrzwspólnotowym paliw
Prawidłowość rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych w zw. z art. 103 ust. 5a ustawy oraz podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Ustalenie, czy Wnioskodawca jako oddział instytucji kredytowej w sytuacji sprzedaży portfela wierzytelności kredytowych do niezależnego funduszu sekurytyzacyjnego prawidłowo będzie ustalał wysokość przychodów i kosztów uzyskania przychodów.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz ustalenie podstawy opodatkowania dla przekazywanych za częściową odpłatnością na rzecz pracowników i Współpracowników usług najmu miejsc postojowych oraz karnetów sportowych.
Skutki podatkowe nabycia Pakietu biznesowego.
Możliwości zaliczenia do kup wydatków ponoszonych na organizację szkoleń/konferencji oraz pakiet benefitów dla współpracowników.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu transakcji nabycia wierzytelności.
Wnioskodawczyni sklasyfikowała świadczone usługi pod pozycją PKWiU 55.90.13.0, a zatem jako usługę związaną z zakwaterowaniem. Wobec tego na podstawie art. 41 ust. 2 w związku z art. 146a pkt 2 ustawy usługa wynajmu jachtu w celu krótkotrwałego zakwaterowania w formie stacjonarnego pobytu na zacumowanym jachcie w porcie będzie opodatkowana stawką 8%.
w zakresie ujęcia w składanej deklaracji VAT-7 w poz. 39 podatku zapłaconego przez płatnika z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych
W zakresie sposobu wypełnienia deklaracji VAT-7 w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem paliw silnikowych przez Spółkę .
obowiązek zapłaty podatku od towarów i usług w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT, z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia oleju napędowego oraz rozliczenie w deklaracji podatkowej
sposób ustalania kosztów uzyskania przychodów w zwi1zku z nabyciem pakietu wierzytelnooci
W zakresie nieuznania Wnioskodawczyni za płatnika podatku VAT od wewnątrzwspólnotowego nabycia oleju napędowego oraz oleju bazowego, które pozostają własnością podmiotu zlecającego usługę.
W zakresie nieuznania Wnioskodawczyni za płatnika podatku VAT od wewnątrzwspólnotowego nabycia oleju napędowego oraz oleju bazowego, które pozostają własnością podmiotu zlecającego usługę.
w zakresie braku obowiązku zapłaty w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT, w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem oleju napędowego i oleju bazowego
Brak obowiązku zapłaty podatku w terminie określonym w art. 103 ust. 5a ustawy w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem oleju napędowego przeznaczonego na cele opałowe.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia przychodu oraz kosztów jego uzyskania w związku z nabyciem wierzytelności i uzyskaniem spłat od dłużników.
W którym momencie powstanie dochód w rozumieniu podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu spłat nabytych przez Spółkę pakietów wierzytelności?
Czy cała kwota uzyskana od dłużników jest przychodem w miesiącu wpłaty kwoty na rachunek Spółki i kiedy cała kwota wydatkowana na nabycie wierzytelności jest kosztem uzyskania przychodu?
Czy usługi pośrednictwa finansowego mieszczą się w ramach art. 29 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (w szczególności pkt 1 i 5), a co za tym idzie, czy Spółka jest zobowiązana do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego z tego tytułu i czy do jego pobrania, z zastosowaniem stawki podatku wynikającej z właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania lub jego niepobrania,