Interpretacja indywidualna z dnia 2 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.338.2024.2.AP
Uznanie świadczonych przez Wnioskodawcę usług serwisowych za niezwiązane z nieruchomościami.
Uznanie świadczonych przez Wnioskodawcę usług serwisowych za niezwiązane z nieruchomościami.
Usługa konserwacji i serwisu systemów alarmowych oraz usługa monitoringu nie stanowią jednego świadczenia kompleksowego. Obowiązek podatkowy dla usług konserwacji i serwisu systemów alarmowych powstaje zgodnie z art. 19a ust. 1 ustawy o VAT.
Interpretacja indywidualna w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonanych w ramach realizacji przedmiotu umowy usług serwisu oraz podstawy opodatkowania.
Opodatkowania usług, świadczonych na rzecz zagranicznego kontrahenta, na zasadzie odwrotnego obciążenia, zgodnie z art. 28b ustawy o VAT.
Czynności realizowane na rzecz Klientów w ramach Pakietu obsługowego (tj. Przeglądy oraz Assistance) tworzą na gruncie podatku VAT jedno świadczenie kompleksowe - czynności, realizowane na rzecz Klientów w ramach Pakietu eksploatacyjnego (tj. Serwis, Przeglądy oraz Assistance) tworzą na gruncie podatku VAT jedno świadczenie kompleksowe, - świadczeniem głównym w ramach kompleksowej usługi Pakietu eksploatacyjnego
Ustalenie miejsca świadczenia dla kompleksowej usługi związanej z obsługą serwisu pogwarancyjnego.
Kompleksowe usługi serwisu samochodów - fakturowanie, mechanizm podzielonej płatności, oznaczenie usług kodem GTU.
w zakresie ustalenia czy należności z tytułu licencji gier komputerowych oraz należności z tytułu świadczenia usług serwisowych dotyczących oprogramowania będą polegały opodatkowaniu podatkiem u źródła.
1) Czy przychód podatkowy z tytułu świadczenia przez Spółkę usług serwisowych powinien być rozpoznawany z końcem każdego miesiąca czy też z końcem każdego roku świadczenia usługi - proporcjonalnie do okresu świadczenia usługi w danym roku? 2) Czy koszty związane z usługami serwisowymi, w szczególności koszty materiałów do wykonania tych usług Spółka może zaliczyć do kosztów podatkowych w momencie wydania
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski oraz miejsce opodatkowania nabywanych usług.
Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” na fakturach wystawionych z tytułu świadczenia usług serwisowych lub naprawy pojazdów; Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia GTU_07 w Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK) za wykonanie usług serwisowych lub naprawy pojazdów.
Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” na fakturach wystawionych z tytułu świadczenia usług serwisowych lub naprawy pojazdów. Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia GTU_07 w Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK) za wykonanie usług serwisowych lub naprawy pojazdów.
Mechanizm podzielonej płatnosci oraz GTU_07
Określenie miejsca świadczenia usług serwisowych
Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” na fakturach wystawionych przez Spółkę z tytułu świadczenia usług serwisowych lub naprawy pojazdów. Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia GTU 07 w Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK) za wykonanie usług serwisowych lub naprawy pojazdów.
Usługi naprawy pojazdów – uznanie za kompleksowość, MPP i GTU.
Zastosowanie obniżonej 8% stawki dla usługi dostawy i montażu oraz usług serwisowych rolet i żaluzji.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonywanych usług napraw gwarancyjnych.
Czy przychód z tytułu świadczenia usług naprawy, obsługi i konserwacji urządzeń wykorzystywanych do produkcji i pakowania wyrobów kosmetycznych i farmaceutycznych może być opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych wg stawki 8,5%?
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usług pośrednictwa w usługach serwisowych.
W zakresie określenia miejsca opodatkowania usług świadczonych na zlecenie zagranicznego kontrahenta.
1. Czy Spółka postępuje prawidłowo uznając, że dokonywane przez Spółkę dostawy towarów, opisane w wariancie nr 1 nie podlegają opodatkowaniu w Polsce? 2. Czy transakcje realizowane przez Spółkę w ramach schematu nr 2 stanowią w świetle ustawy o VAT dostawy z montażem i podlegają opodatkowaniu VAT w Polsce? 3. Czy transakcja przedstawiona w wariancie nr 3, na którą składa się usługa serwisowa i dostawa
miejsce świadczenia usług serwisowania sprzętu chłodniczego
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonywanych usług napraw gwarancyjnych.