Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.861.2022.5.AC
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Możliwość odliczenia od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na zakup środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
w zakresie kwalifikacji przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu darowizn oraz dotacji celowych uzyskanych z Ministerstwa Zdrowia
ustalenie, czy kwota zobowiązań refundacyjnych payback, będzie stanowiła koszty uzyskania przychodu oraz momentu zaliczenia jej do kosztów podatkowych.
Czy w remanencie sporządzanym dla potrzeb ustalenia dochodu zgodnie z art. 24 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, Wnioskodawca zobowiązany jest do wykazywania tylko towarów handlowych i tym samym nie ma obowiązku dokonywania spisu z natury leków i wyrobów medycznych wykorzystywanych podczas świadczenia usług weterynaryjnych, jak również nasienia i innych materiałów związanych z usługami
Czy zużywane podczas świadczenia usług produkty - leki, bandaże, strzykawki, karma dla zwierząt - stanowią materiały podstawowe lub materiały pomocnicze podlegające ujęciu w spisie z natury?
Czy ww. wydatki, tj. lekarstwa, preparaty, strzykawki, opatrunki, gaza, igły, wenflony, rękawice lateksowe, szampony, lignina, kołnierze zatrzaskowe stanowią w świetle obowiązujących przepisów koszty uzyskania przychodów, które należy ewidencjonować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów jako zakup towarów handlowych i materiałów dla celów ustalenia podstawy opodatkowania, a co za tym idzie ujmować
świadczenie usług na rzecz kontrahenta mającego siedzibę na terytorium Czech, jest miejsce, gdzie podmiot ten ma siedzibę - stosownie do art. 27 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług, usługi te pozostają poza zakresem opodatkowania VAT w Polsce. Wnioskodawca ma również prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, związanego ze świadczeniem ww. usług.
miejsce świadczenia usług przerobu na powierzonych surowcach i półproduktach, w wyniku którego powstają gotowe leki
Czy w opisanym stanie faktycznym znajduje zastosowanie art. 14 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. czy momentem powstania przychodu z tytułu refundacji jest dzień, w którym uzyskała Pani refundację?
Czy koszt słodyczy, napojów bezalkoholowych, herbaty, kawy, poniesiony podczas prezentacji promocyjnych, jest kosztem uzyskania przychodów Spółki jako podwykonawcy P Sp. z o.o., wykonującego prace usługowe na rzecz kontrahenta zagranicznego OM Ph? Przy realizacji usług marketingowych Spółka ponosi ww. koszty związane z organizacją spotkań z kadrą medyczną celem przekazania informacji o lekach (produktach
Jaki jest moment powstania przychodu w podatku dochodowym z tytułu otrzymania refundacji za leki od Narodowego Funduszu Zdrowia?
Kiedy powstaje przychód z tytułu sprzedaży leków ze zniżką refundowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia?
dotyczy sposobu obliczania przychodów w związku ze sprzedażą leków częściowo refundowanych przez NFZ
Czy możliwe jest skorzystanie z ulgi rehabilitacyjnej z tytułu wydatków poniesionych na:1. protezę tymczasową, wózek inwalidzki, kule, leki, opłacanie przewodników, adaptację i wyposażenie mieszkania stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności,2. dojazdy (tj. na zakup paliwa) do lekarzy, szpitali, na rehabilitację, korzystając przy tym z pomocy osób trzecich, które dowoziły ją własnymi samochodami
Do przychodów którego miesiąca należy zaliczać należną od NFZ refundację ceny leków i materiału medycznego, czy do miesiąca w którym wydano leki, czy do miesiąca, w którym otrzymano refundację?
Z przedstawionego przez Spółkę stanu faktycznego wynika, że wykonywane usługi polegające na organizowaniu badań klinicznych świadczone są na rzecz podatników mających siedzibę lub miejsce zamieszkania na terytorium Unii Europejskiej ale w kraju innym niż Polska.
Jak określić moment uzyskania przychodu w przypadku dopłat do leków lub materiałów medycznych tj. otrzymanych refundacji od kas chorych i kosztów uzyskania tych przychodów oraz w sprawie możliwości naliczania przychodów ze sprzedaży za dany okres sprawozdawczy zgodnie z ewidencją na kasie fiskalnej w wysokości całego utargu netto tj. bez pomniejszania o naliczone a nie otrzymane refundacje netto ?