Interpretacja indywidualna z dnia 22 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.275.2024.2.KP
Ulga rehabilitacyjna.
Czy Klub będzie uprawniony zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów ponoszone przez Spółkę „dodatkowe wydatki”, w związku z zawarciem Kontraktów z Zawodnikami (którzy świadczyć będą usługi na rzecz klubu w ramach wykonywanej pozarolniczej działalności gospodarczej), w sytuacji gdy Zawodnik w ramach Kontraktu zobowiąże się zapłacić Klubowi wynagrodzenie ryczałtowe z tytułu świadczenia przez Klub usług
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
W zakresie świadczonych usług Wnioskodawca spełnia zarówno przesłankę podmiotową, jak i przedmiotową wynikającą z treści art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT. Świadczone usługi – jak wynika z wniosku – służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz świadczone będą przez podmiot leczniczy w ramach działalności leczniczej.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o podatku od towarów i usług świadczenia usług polegających na usuwaniu brodawek wirusowych, leczeniu wrastających paznokci, leczeniu odcisków (nagniotków) i modzeli, leczeniu pękających pięt, rekonstrukcji paznokci, pedicure medycznym, wykonywaniu wkładek ortopedycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Możliwość odliczenia od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na leczenie onkologiczne, za hotel po chemioterapii leczeniu onkologicznym, bilety za dojazd do ...
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Korzystanie z odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej osoba niepełnosprawna może odliczyć od dochodu wydatki poniesione na zabieg iniekcji leku do oka?
Ulga rehabilitacyjna używanie samochodu osobowego, przewozy na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne, prasa, ksiązki popularno-naukowe, spożywcze suplementy diety.
Czy wydatki poświadczone fakturą VAT za usługę medyczną iniekcji leku do gałki ocznej Wnioskodawczyni może zaliczyć jako wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych?
Czy w przypadku Wnioskodawcy możliwe jest dokonanie odliczenia kwoty 2.280 zł w ramach ulgi rehabilitacyjnej?
1. Czy każdy z rodziców (podatników) małoletniego dziecka może skorzystać z tego samego samochodu osobowego w celu skorzystania z odliczenia w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej? 2. Czy każdy z rodziców małoletniego dziecka może dokonać odliczenia wskazanych wydatków w ramach swojego limitu do kwoty 2.280 zł, czy limit ten odnosi się do liczby małoletnich dzieci, czy w tym przypadku obowiązuje jeden
1. Czy Wnioskodawca może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w zakresie ponoszonych kosztów za leki za rok 2012? 2. Czy Wnioskodawca może dokonać odpisu za prywatny pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym od kwietnia do czerwca 2012 r.? 3. Czy Wnioskodawca może dokonać odpisu wydatków za dodatkowe zabiegi rehabilitacyjne, które były wykonywane w ośrodku rehabilitacyjnym NFZ od lipca do sierpnia 2012 r.? 4.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Zakres możliwości skorzystania z odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej osoba niepełnosprawna może odliczyć od dochodu wydatki poniesione na zakup leku oraz zabieg iniekcji tego leku do oka i jak je powinna udokumentować? Czy może również odliczyć w ramach tej ulgi wydatki związane z przewozem na wizyty lekarskie związane z leczeniem oczu i koszty tych wizyt?
Czy kwoty rachunków wystawionych przez Klinikę, Wnioskodawczyni może odliczyć od dochodów w ramach ulgi rehabilitacyjnej?