Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.05.2014, sygn. ILPB2/415-200/14-2/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-200/14-2/AJ

Ulga rehabilitacyjna.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 17 lutego 2014 r. (data wpływu 18 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej jest:

  • prawidłowe - w zakresie możliwości odliczenia wydatków na leki,
  • nieprawidłowe - w pozostałym zakresie.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni jest matką niepełnosprawnego dziecka w wieku 12 lat. Dziecko posiada orzeczenie o niepełnosprawności, wydane przez powiatowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, dla osoby, która nie ukończyła 16 roku życia.

Zainteresowana wraz z mężem są biologicznymi rodzicami syna i będąc w związku małżeńskim obydwoje łożą na jego utrzymanie, tj. ponoszą koszty dotyczące wyżywienia, mieszkania oraz innych potrzeb, a w szczególności wydatki związane z leczeniem i dietą bezglutenową i ubogoresztkową niezbędną do utrzymania remisji choroby.

Dnia 24 lutego 20xx r. małżonkowie zawieźli 11 letniego wówczas syna z miejscowości, w której mieszkają do szpitala. Syn był w stanie ciężkim. Z uwagi na niedrożność jelit syn zakwalifikowany został do operacji. W rezultacie przeszedł trzy operacje.

Po operacji nastąpiło ostre krwawienie do jamy brzusznej i wykonano kolejną operację, po której syn Wnioskodawczyni w stanie ciężkim został przekazany na oddział ITP. W szpitalu syn przebywał do 26 marca 20xx r. Pobyt ten istotnie wpłynął na życiową sytuację syna i całej rodziny bowiem diagnoza jaką Wnioskodawczyni usłyszała była szokiem dla tak małego dziecka bowiem zdiagnozowano chorobę L().

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00