Interpretacja indywidualna z dnia 6 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.391.2024.3.PM
Sprzedaż wyodrębnionej własności lokalu nr 1 wraz z miejscem parkingowym korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Sprzedaż wyodrębnionej własności lokalu nr 1 wraz z miejscem parkingowym korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości zabudowanej w drodze sprzedaży licytacyjnej w trybie kodeksu postępowania egzekucyjnego.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od nabywanych towarów i usług na cele realizowanego zadania usunięcia azbestu i odtworzenia elewacji poprzez termomodernizację budynków mieszkalnych.
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej działki w drodze licytacji egzekucyjnej
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży licytacyjnej nieruchomości.
Skoro Wnioskodawczyni sprzedała wcześniej budynek, w którym nie można było zamieszkać, to i przy zawieraniu umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego mogła skorzystać ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych określonego w art. 9 pkt 17 ustawy.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży lokali mieszkalnych stanowiących towar handlowy.
Zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży lokali mieszkalnych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie stosowania zwolnienia od podatku VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy dla prowadzenia usług szkoleniowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości rezygnacji ze zwolnienia od podatku przy sprzedaży lokalu handlowego stosownie do art. 43 ust. 10 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości wyboru zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Korekta podatku naliczonego w przypadku zmiany przeznaczenia środka trwałego.
Rozliczenie podatku naliczonego związanego z czynnościami podlegającymi VAT, zwolnionymi z VAT jak i czynnościami niepodlegającymi VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.
Czy Wnioskodawca jest objęty podatkiem od towarów i usług od prowadzonej działalności gospodarczej nawet w przypadku, gdy jego przychód przekroczy 150.000 zł i czy musi dokonywać zgłoszenia w zakresie tego podatku (VAT-R)?
Czy Spółdzielnia Mieszkaniowa w momencie wpływu gotówki z transakcji sprzedaży własnościowego prawa do lokalu stanie się podatnikiem podatku VAT?
Czy sprzedaż wyodrębnionego lokalu będzie przedmiotowo zwolniona od podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1, 2?
Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczania podatku VAT naliczonego w fakturach obciążeniowych za media, związanych z najmem?
Czy do wartości spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, sprzedawanego przez Wnioskodawcę w drodze przetargu należy doliczyć podatek VAT? Jeżeli tak, to w jakiej wysokości?
Czy zarówno sprzedaż lokali, jak i oddanie przynależnych im udziałów w prawo użytkowania wieczystego, stanowi dostawę towarów zwolnioną od podatku od towarów i usług, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy Spółka może odliczyć wg całkowitej struktury sprzedaży, podatek naliczony wynikający z faktury zakupu działki, na której będzie wybudowany budynek z lokalami mieszkalnymi i użytkowymi?
Czy w przypadku sprzedaży opisanej wyżej nieruchomości, można zastosować zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług, czy też do ceny sprzedaży należy doliczyć VAT w wysokości 22%?
Czy Wnioskodawca może odliczyć podatek VAT od rat leasingowych i zakupionego paliwa do motocykla wykorzystywanego do działalności opodatkowanej i zwolnionej od podatku (z uwzględnieniem odpowiedniej proporcji) od kwoty podatku należnego?
Czy oddanie ułamkowej części gruntu w użytkowanie wieczyste na 99 lat korzysta z analogicznego zwolnienia, jak sprzedaż lokalu mieszkalnego?