Interpretacja indywidualna z dnia 14 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.674.2023.2.AP
Możliwość rozpoznania kosztów uzyskania przychodu.
Możliwość rozpoznania kosztów uzyskania przychodu.
Czy ponoszone przez spółkę koszty darowizny na rzecz jednostki samorządu terytorialnego - ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, niemającego statusu OPP - ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, stanowić będą wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegać opodatkowaniu Ryczałtem?
Anulowanie i ponowna realizacja płatności przez spółkę komandytową - możliwość ujęcia płatności jako kosztów uzyskania przychodów wspólnika (komplementariusza) - problem zmiany statusu podatkowego spółki komandytowej.
W sprawie nie zachodzi związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy dokonanymi przez Wnioskodawcę wydatkami, a inwestycją, która jest prowadzona przez inny podmiot – Spółkę Celową odpowiedzialną za prowadzenie inwestycji
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie możliwości zaliczenia w ciężar kosztów podatkowych dokonanego na rzecz Spółki Zależnej zwrotu kosztów inwestycji w Wariancie I.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na świadczenie dodatkowe i odszkodowanie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia opłaty insolvency cost do kosztów uzyskania przychodów oraz zakwalifikowania ww. opłaty do wyniku strefowego.
Zaliczenie ponoszonych przez Spółkę Wydatków, jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodem, które stanowić będą dla Spółki koszty uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia.
Podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy Spółka uprawniona będzie do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego od osób prawnych wydatków na Świadczenie Dodatkowe oraz Odszkodowanie?
1. Czy poniesione przez Spółkę koszty tzw. insolvency cost można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym poniesione koszty insolvency cost zostaną zaklasyfikowane do wyniku strefowego?
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z punktu widzenia art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych koszty wyjazdów służbowych rozliczanych zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z punktu widzenia art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych koszty wyjazdów służbowych rozliczanych zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej
Czy w przypadku kiedy firma, której Zainteresowany jest wspólnikiem zakupi bilet na przelot czy wynajmie samochód pracownikowi/właścicielowi firmy zewnętrznej celem wykonania badania rynku danego kraju, może ten wydatek zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodu?
Czy wydatki poniesione na zakwaterowanie lub wyżywienia specjalisty, niebędącego pracownikiem firmy Wnioskodawcy, zajmującego się naprawą maszyny należącej do firmy Zainteresowanego można zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów?
Czy otrzymywane wpłaty od klientów Spółki na poczet zapłaty zobowiązań wobec Leasingodawcy oraz wypłaty w tej samej kwocie do Leasingodawcy stanowią odpowiednio przychód i koszt podatkowy?
Czy można zaliczyć, i w którym momencie, do kosztów uzyskania przychodu kwotę należności głównej związaną z zakupem przez zakład oleju a wynikającą z niezapłaconych faktur zakupu, kwotę odsetek od tych należności i kwotę kosztów sądowych? Powyższe uregulowane zostało przez Gminę na mocy prawomocnego wyroku sądowego.
Czy wydatki ponoszone w związku z działalnością Oddelegowanych stanowią koszt uzyskania przychodów F Poland?, W którym momencie należy te wydatki uznawać za koszty uzyskania przychodów?
Czy po przekształceniu spółki z o.o. w spółkę jawną na podstawie art. 551 i nast. Kodeksu spółek handlowych, w przypadku uzyskania przychodów ze zbycia środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych nie podlegających amortyzacji, za koszty uzyskana tych przychodów u wspólników spółki jawnej można uznać wydatki poniesione na nabycie tych środków i wartości przez sp. jawną?
Czy wydatki poniesione na przystosowanie urzadzeń będących własnością dostawcy będą stanowiły koszt uzysknaia przychodu podatnika.