Interpretacja indywidualna z dnia 3 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.91.2024.2.HJ
Stawka ryczałtu - 75.00.19.0 - Pozostałe usługi weterynaryjne.
Stawka ryczałtu - 75.00.19.0 - Pozostałe usługi weterynaryjne.
Sposób opodatkowania przychodu z tytułu wypłaty warunkowej części wynagrodzenia za zbyte przez Spółkę przedsiębiorstwo (earn out).
Sposób opodatkowania przychodu z tytułu wypłaty warunkowej części wynagrodzenia za zbyte przez Spółkę przedsiębiorstwo (earn out).
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących wydatki na pasze i usługi weterynaryjne.
Czy ponoszone koszty w związku z utworzeniem i prowadzeniem zakładu leczniczego dla zwierząt w formie gabinetu weterynarii, którego usługi weterynaryjne świadczone będą wyłącznie dla zwierząt hodowanych przez Wnioskodawczynię, będą stanowiły koszty uzyskania przychodów działów specjalnych produkcji rolnej, mimo wpisania przez Wnioskodawczynię w CEIDG prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej
W zakresie sposobu ewidencjonowania poniesionych wydatków w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz obowiązku ich ujmowania w spisie z natury.
Prawo do zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Prawo do zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
braku obowiązku ewidencjonowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług weterynaryjnych przy zastosowaniu kasy rejestrującej
Brak obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej dla sprzedaży preparatów witaminowych.
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.
Czy świadcząc usługi weterynaryjne mogę zatrudnić technika weterynarii i korzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej ?
Co stanowi podstawę do naliczenia i odprowadzenia przez płatnika do urzędu skarbowego zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu umowy zawartej zgodnie z art. 16 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej /Dz. U. Nr 33, poz. 287/ pomiędzy powiatowym lekarzem weterynarii, a lekarzem weterynarii nie będącym pracownikiem Inspekcji Weterynaryjnej?
Pytanie podatnika - doktora weterynarii dotyczy obowiązku ewidencjonowania kwot obrotu i podatku należnego za pomocą kasy fiskalnej, procującej w trybie niefiskalnym.
Czy prowadząc działalność wyłącznie w zakresie usług weterynaryjnych Jednostka ma obowiązek instalacji kasy rejestrującej po przekroczeniu obrotu na rzecz osób fizycznych, nie prowadzących działalności gospodarczej w wysokości 40 000 zł?
Czy zawarcie umowy zlecenia z Powiatowym Lekarzem Weterynarii na szczepienie zwierząt przeciw wściekliźnie pozbawi podatnika prawa do opodatkowania w formie karty podatkowej?
1) stawki podatku VAT na usługi weterynaryjne2) termin i warunki wprowadzenia kasy fiskalnej.
Czy w związku z faktem, iż świadczenie usług weterynaryjnych w roku 2003 było zwolnione od podatku, Podatnik powinien zarejestrować się w momencie gdy sprzedaż przekroczy 10.000 euro licząc od 1 maja 2004 r. czy ma brać pod uwagę fakt, że w roku ubiegłym sprzedaż przekroczyła u niego 10.000 euro i powinien zarejestrować się jako podatnk VAT z dniem 1 maja 2004 r.?
dotyczy stawki opodatkowania podatkiem VAT usług weterynaryjnych ex 85.20 (kod PKD 85.20) oraz terminu zainstalowania kasy rejestrującej przy wykonywaniu usług weterynaryjnych
Czy czynności wykonywane przez inspekcję weterynaryjną oraz czynności ustawowe należące do inspekcji weterynaryjnej a wykonywane przez lekarzy weterynarii podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?
Dnia 22 kwietnia 2004 r. Podatnik zwrócił się do Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu z wnioskiem w sprawie udzielenia pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w zakresie stawki podatku VAT na usługi weterynaryjne oraz w sprawie ewidencjonowania przedmiotowych usług przy zastosowaniu kas rejestrujących