Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.02.2014, sygn. ITPP1/443-1121/13/KM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1121/13/KM

Brak obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej dla sprzedaży preparatów witaminowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 21 października 2013 r. (data wpływu 29 października 2013 r.) uzupełnionym w dniu 3 lutego 2014 r. o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej dla sprzedaży preparatów witaminowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 listopada 2013 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony w dniu 3 lutego 2014 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej dla sprzedaży preparatów witaminowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Jako osoba fizyczna prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą, której przedmiotem jest działalność weterynaryjna. Jest Pan płatnikiem podatku VAT, a przychód z działalności opodatkowany jest podatkiem liniowym na podstawie prowadzonej księgi rachunkowej. W ramach prowadzonej działalności zajmuje się Pan obsługą weterynaryjną ferm drobiu. Każda wykonana usługa jest dokumentowana fakturą VAT, z której wynika jednoznacznie jakich czynności dotyczyła, a zapłata za nie jest dokonywana w całości za pośrednictwem poczty lub banku na rachunek bankowy związany z działalnością gospodarczą. Nie są przyjmowane zapłaty gotówką. Faktury VAT zawierają zarówno pozycję usługi weterynaryjne, jak i wyszczególnienie zużytych lub wydanych produktów leczniczych, których potrzeba zastosowania wynika z rodzaju świadczonej usługi lekarsko-weterynaryjnej. Jednocześnie w ramach świadczonych kompleksowych usług weterynaryjnych prowadzi Pan profilaktykę weterynaryjną dla zapewnienia zdrowia i odpowiedniej produkcyjności drobiu. W tym celu stosowane są preparaty witaminowe i mineralne, których potrzebę, dawkowanie i sposób podania zleca lekarz weterynarii. Preparaty te są sprzedawane w ramach świadczenia usług lekarskich i obsługi weterynaryjnej ferm drobiu. Faktury VAT dotyczące tych preparatów nie zawierają pozycji usługa weterynaryjna, a jedynie wyszczególnienie wydanych preparatów. Sprzedaż na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych w prowadzonej działalności przekracza kwotę 20.000 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00