Interpretacja indywidualna z dnia 9 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.904.2023.2.HJ
Ustalenie właściwej stawki ryczałtu - 62.02.30.0.
Ustalenie właściwej stawki ryczałtu - 62.02.30.0.
Nieuwzględnianie przy kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu świadczenia usług pośrednictwa ubezpieczeniowego oraz pośrednictwa w udzielaniu kredytów bankowych i pożyczek pieniężnych.
WIS Usługa (świadczenie kompleksowe) – najem pojazdów samochodowych wraz z udostępnieniem Karty Paliwowej, w ramach której najemca nabywa paliwa, płyny eksploatacyjne do najmowanego samochodu oraz korzysta z myjni samochodowej.
Mając na uwadze, że Wnioskodawca świadczy usługi na rzecz podmiotu, który jest podatnikiem w rozumieniu art. 28a ustawy to miejsce świadczenia usług będzie określone na podstawie zasady ogólnej wynikającej z art. 28b ustawy tj. będzie nim miejsce siedziby działalności gospodarczej usługobiorcy terytorium Republiki Federalnej Niemiec. Wobec powyższego usługi świadczone przez Wnioskodawcę nie będą podlegały
w zakresie ustalenia czy dochód Spółki uzyskany ze sprzedaży amunicji kalibru X, w sytuacji, gdy Spółka wytwarza zapalniki oraz gazogeneratory, a następnie dokonuje montażu i kompletacji amunicji z wykorzystaniem innych elementów dostarczanych od kooperantów/ poddostawców, będzie podlegał w całości zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie prowadzenia działalności na terenie specjalnej
dot. zakresie ustalenia czy koszty ponoszone przez Wnioskodawcę na rzecz Podmiotu Powiązanego z tytułu łącznego wynagrodzenia za nabycie Licencji oraz Usług pomocniczych podlegają ograniczeniom w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 15e ust. 11 ww. ustawy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na nabycie od podmiotów powiązanych usług pomocniczych, w tym wydatków o charakterze reprezentacyjnym.
Czy fakturowanie kosztów podróży związanych z realizacją usług jest usługą pomocniczą w rozumieniu ustawy o VAT, a w związku z tym powinna być opodatkowana stawką jak dla usługi bazowej?
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla świadczonych usług dodatkowych dla usług personalizacji kart.
Usługi związane z obsługą gotówkowych i bezgotówkowych transakcji płatniczych wykonywanych przy użyciu kart płatniczych, jako usługi pomocnicze do usług finansowych, będą korzystać ze zwolnienia określonego w art. 43 ust. 13 w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT.
Zwolnienie od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkoleniowych o doradczych.
Czy opisana w stanie faktycznym usługa świadczona przez Spółkę na rzecz pośrednika finansowego jest zwolniona od podatku od towarów i usług na podstawie z art. 43 ust. 1 pkt 38 w zw. z ust. 13 u.p.t.u.?
Świadczone usługi szkoleniowe będą korzystały ze zwolnienia od podatku, podobnie usługi rekrutacji jako element usługi kompleksowej, natomiast usługi doradcze nie będą elementem usługi kompleksowej.
zwolnienie dla usługi personalizacji kart płatniczych
Usługi kompleksowe do usług oczyszczania ścieków i dostawy wody
Zwolnienie od podatku dostaw towarów oraz świadczenia usług ściśle związanych z usługami szkoleniowymi.
zwolnienie dla usługi personalizacji kart płatniczych
Usługi kompleksowe do usług oczyszczania ścieków i dostawy wody
usługi polegające na przekazywaniu do spółki A. danych osobowych klientów w celu przedstawienia im oferty innych banków opodatkowane są stawką podatku w wysokości 23%.
Czy Prezes Zarządu spółki z o.o., posiadający kontrakt menedżerski, na podstawie którego zarządza spółką kapitałową na zasadach określonych powyżej, jest podatnikiem podatku od towarów i usług i czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego od wyżej wymienionych faktur?
Stawka podatku dla usługi pomocniczej związanej z budową budynku produkcyjno-usługowego.
1.Czy wykonanie usług opisanych w pkt. 1 - 7 może być potwierdzone odrębnymi fakturami VAT (bez wliczania ich w cenę jednostkową) przez podatnika?
Czy koszty przesyłki Produktów obciążające nabywców Spółka powinna wliczać do podstawy opodatkowania dostawy tych Produktów podatkiem od towarów i usług (dalej jako podatek VAT) i transakcje takie opodatkowywać w całości według stawki podatku VAT właściwej dla dostawy danego rodzaju Produktu, czy też koszty te należy wyodrębniać z podstawy opodatkowania Produktu i oddzielnie opodatkować usługi transportowe