Interpretacja indywidualna z dnia 4 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.301.2024.1.JG
Możliwość zatrudnienia żony bez zmiany formy opodatkowania (karta podatkowa).
Możliwość zatrudnienia żony bez zmiany formy opodatkowania (karta podatkowa).
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego poprzez wniesienie wkładu pieniężnego, który zostanie przeznaczony na modernizację bloku operacyjnego.
Brak możliwości opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej z tytułu świadczenia usług w zakresie ochrony zdrowia ludzkiego (lekarz dentysta) w formie karty podatkowej, z uwagi na zatrudnienia więcej niż jednej pomocy fachowej lub przyuczonej.
interpretacja indywidualna przepisów prawa podatkowego dotycząca zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości uiszczenia tego podatku w formie karty podatkowej od przychodów z tytułu świadczenia usług ochrony zdrowia ludzkiego
Opodatkowanie w formie karty podatkowej.
Opodatkowanie w formie karty podatkowej - osteopata.
Możliwość zastosowania opodatkowania w formie karty podatkowej.
Działalność gospodarcza – PKD: 86.21.Z (usługi w zakresie ogólnej praktyki lekarskiej; 86.21.10.0 zgodnie z PKWiU 2008) kwalifikuje się do objęcia opodatkowaniem w formie karty podatkowej, zgodnie z przepisami ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Dotyczy zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości uiszczenia podatku w formie karty podatkowej od przychodów z tytułu świadczenia usług ochrony zdrowia ludzkiego i spełnienia warunku przewidzianego w art. 25 ust. 1 pkt 3 u.z.p.d.o.f.
Możliwość uiszczania podatku w formie karty podatkowej od przychodów z tytułu świadczenia usług ochrony zdrowia ludzkiego.
Wnioskodawczyni dla opodatkowania działalności gospodarczej (z tytułu świadczenia usług ochrony zdrowia ludzkiego) będzie mogła skorzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej, przy spełnieniu w roku 2022 wszystkich warunków określonych w art. 25 ww. ustawy (o ile nie zmieni się stan prawny w tym zakresie).
zmiany umowy spółki związane z podwyższeniem kapitału zakładowego nie mogą zostać zakwalifikowane jako czynności cywilnoprawne wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy, gdyż nie są to czynności cywilnoprawne w sprawach zdrowia.
Czy działalność gospodarcza Wnioskodawcy obejmująca usługi opisane we wniosku, uwzględniając okoliczności wskazane we wniosku, będzie mogła podlegać opodatkowaniu w formie karty podatkowej, o której mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy, o ile Wnioskodawca złoży wniosek o zastosowanie opodatkowania w tej formie w terminie, o którym mowa w art. 29 ust. 1 ustawy?
Czy Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego postępuje prawidłowo nie zaliczając kar umownych z tytułu nienależytego wykonania kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia do kosztów uzyskania przychodów i płacąc od tych kar podatek dochodowy od osób prawnych.
Czy korzystanie z usług tego typu z udziałem osób nie będących lekarzami, ale reprezentujących inne odrębne zawody medyczne (np. pielęgniarka) i niezatrudnionych przez Wnioskodawcę na podstawie umowy o pracę spełnia przesłanki zawarte w art. 25 pkt 1 podpunkt 3 oraz pkt 3 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
Czy prowadzona przez Wnioskodawczynię działalność gospodarcza opisana we wniosku (świadczenia pielęgniarki szkolnej na podstawie umowy z NFZ) kwalifikuje się do objęcia opodatkowaniem w formie karty podatkowej?
Czy usługi świadczone w zakresie prowadzonej przez Wnioskodawczynię działalności gospodarczej (świadczenia pielęgniarki szkolnej na podstawie umowy z NFZ) mogą być opodatkowane w formie karty podatkowej, przy jednoczesnym odprowadzaniu przez nią w dalszym ciągu od przychodów z umowy najmu lokalu mieszkalnego podatku w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Czy zatem kwota wymienionej kary umownej nałożonej przez Narodowy Fundusz Zdrowia jest kosztem uzyskania przychodu?
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Szpital z tytułu zasądzonych wyrokiem Sądu kwot odszkodowania z ustawowymi odsetkami, zadośćuczynienia z ustawowymi odsetkami, skapitalizowanej renty wraz z ustawowymi odsetkami, comiesięcznej renty wypłacanej na pokrycie zwiększonych potrzeb oraz kosztów procesu zapłaconych stronie postępowania i kosztów sądowych zapłaconych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT usług pobrania krwi lub innego materiału biologicznego (bez badań analitycznych) na poziom alkoholu lub innych substancji odurzających od osoby zatrzymanej połączone z wywiadem i badaniem tylko w zakresie niezbędnym do wykonania tego badania.
Czy poniesione wydatki w zakresie wypłaconego przez Szpital odszkodowania oraz rent zasądzonych wyrokiem sądu stanowią dla Szpitala koszt uzyskania przychodów?
Czy Pogotowie działające w formie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu zapłacone odszkodowanie (należność główna, koszty zastępstwa procesowego, odsetki), na mocy wyroku sądowego, osobom poszkodowanym z powodu błędu lekarskiego popełnionego przez personel w ramach udzielania świadczeń zdrowotnych