Interpretacja indywidualna z dnia 8 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.387.2024.1.MR
Uznanie Spółki za zagraniczną jednostkę kontrolowaną.
Uznanie Spółki za zagraniczną jednostkę kontrolowaną.
1. Czy planowana Transakcja będzie generowała po stronie Spółki Nabywającej przychód podlegający opodatkowaniu na podstawie Ustawy o CIT. 2. Czy planowana Transakcja będzie generowała po stronie Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu na podstawie Ustawy o CIT.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe objęcia akcji spółki holdingowej w związku z uczestnictwem w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe objęcia akcji spółki holdingowej oraz uzyskania nagrody w ramach uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
W zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Realizacja uprawnień wynikających z programu motywacyjnego, a obowiązki płatnika niebędącego świadczeniodawcą.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programach motywacyjnych: – brak opodatkowania PIT w momencie przyznania Jednostek PSR lub ich wykorzystania do nabycia akcji; – uzyskanie przychodu podatkowego w momencie odpłatnego zbycia akcji - w przypadku wcześniejszego umorzenia jednostek uczestnictwa FCPE w zamian za akcje; – dochód z tytułu odpłatnego zbycia akcji, w przypadku wcześniejszego umorzenia jednostek
Skutki podatkowe wypłaty zysku wypracowanego przed przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę akcyjną.
Czy skorzystanie przez spółkę przekształconą z usług lub otrzymanie dostawy towarów opłaconych w całości przez przekształcanego przedsiębiorcę będzie wiązało się z powstaniem po stronie spółki przychodu z nieodpłatnych świadczeń?
Skutki podatkowe przekształcenia prowadzonej przez Wnioskodawcę jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową (spółkę akcyjną), tj. konieczności rozpoznania przychodu podatkowego.
Czy Wnioskodawca będzie mógł odliczać straty podatkowe, jakie poniósł jako przedsiębiorca (podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych) od dochodu jaki uzyska po przekształceniu będąc jedynym akcjonariuszem spółki przekształconej?
1. Czy podatek pobrany przez płatnika i wpłacony do urzędu skarbowego w związku z zaksięgowaniem na rachunku Uczestniczki błędnej transakcji oraz dokonanymi czynnościami restytucyjnymi w ramach reklamacji należy uznać za podatek wpłacony nienależnie, i w konsekwencji płatnik, który poniósł ciężar tego podatku uprawniony jest do otrzymania zwrotu nadpłaty?2. W jakiej wysokości należy ustalić koszt uzyskania
Czy koszt uzyskania przychodu w przypadku przyszłego umorzenia/odkupienia jednostek uczestnictwa, nabytych na rzecz Uczestniczki w wyniku rozliczenia opisanej w stanie faktycznym reklamacji, może być ustalony przez płatnika w wysokości wydatku na nabycie umarzanych/odkupowanych jednostek uczestnictwa nabytych uprzednio w wyniku realizacji reklamacji, który to koszt został zapisany w rejestrze Uczestniczki
Zakres obowiązku uiszczenia zaliczek na poczet podatku dochodowego oraz złożenia zeznania podatkowego w związku z przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę akcyjną.
1. Czy na skutek dokonania przedstawionych w stanie faktycznym korekt, po stronie Spółki ujawniła się nadpłata we wpłatach z zysku? 2. W przypadku stwierdzenia, że w przedstawionym stanie faktycznym ujawniła się nadpłata we wpłatach z zysku, czy Spółka ma prawo złożyć wniosek o stwierdzenie i zwrot nadpłaty za okres objęty zatwierdzonym sprawozdaniem finansowym?
Podatek od towarów i usług w zakresie skutków w postaci opodatkowania lub korekty rozliczeń w sytuacji przekształcenia zakładu budżetowego w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Czy w świetle art. 11 ust. 1-4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych: 1) umorzenie naliczonego przez A. oprocentowania, od pożyczki udzielonej podmiotowi powiązanemu tj. Spółce Z., a także odsetek za opóźnienie oraz 2) odstąpienie od naliczania przez A. oprocentowania, od pożyczki udzielonej podmiotowi powiązanemu tj. Spółce Z., a także odsetek za opóźnienie skutkuje obowiązkiem rozpoznania
1. Czy Spółka w przypadku osiągnięcia dochodów w przyszłych latach będzie mogła odliczyć zapłacony podatek od dywidend za lata 2005-2007, czyli podatek zapłacony przez Przedsiębiorstwo Państwowe? 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 będzie twierdząca, to w ciągu ilu lat Spółka będzie miała prawo odliczenia zapłaconego podatku? 3. Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 będzie twierdząca, to czy istnieje możliwość
Czy na skutek dokonania przedstawionych w stanie faktycznym korekt, po stronie Spółki ujawniła się nadpłata we wpłatach z zysku?
Czy otrzymany przez Spółkę, będącą rezydentem podatkowym Polski, dochód z tytułu odkupu tytułów uczestnictwa przez Fundusz podlega opodatkowaniu w Polsce?
Czy otrzymany przez Spółkę, będącą rezydentem podatkowym Polski, dochód z tytułu odpłatnego zbycia tytułów uczestnictwa Funduszu innym podmiotom podlega opodatkowaniu w Polsce?
Przydzielenie jednostek redukcji emisji ERU nie może być traktowane jako uzyskanie przez Spółkę świadczenia nieodpłatnego. Biorąc pod uwagę profil działalności Spółki oraz prawne uwarunkowania prowadzenia tej działalności (w postaci "reglamentacji" nadmiernej emisji dwutlenku węgla) posiadanie jednostek redukcji emisji, których ilość pokrywa zapotrzebowanie Wnioskodawcy jest warunkiem prawidłowego
Jaka jest podstawa do wyliczenia wpłat z zysku należnych od Spółki za 2008 r., w sytuacji gdy Spółka nabywa i traci status jednoosobowej spółki Skarbu Państwa w trakcie roku obrotowego 2008 ? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3) Czy zaliczki na poczet wpłat z zysku uiszczane od zysku osiągniętego w okresie, w którym Spółka nie miała statusu jednoosobowej spółki Skarbu Państwa będą stanowiły nadpłatę