Interpretacja indywidualna z dnia 9 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.572.2023.2.AS
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem od dochodu zagranicznej jednostki kontrolowanej.
Opodatkowanie dochodów wnioskodawcy jako beneficjenta z tytułu CFC, w związku z osiąganymi przez Fundację dochodami, pochodzącymi w szczególności z dywidend.
Opodatkowanie dochodów Wnioskodawcy jako beneficjenta z tytułu CFC, w związku z osiąganymi przez Fundację dochodami, pochodzącymi w szczególności z dywidend.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Czy ewentualne przysporzenie majątkowe uzyskiwane przez Uczestników z tytułu realizacji praw wynikających z Jednostek, powinno być zakwalifikowane jako przychód z kapitałów pieniężnych podlegający opodatkowaniu w momencie realizacji, i czy w związku z tym na Spółce będą ciążyły w tym zakresie jakiekolwiek obowiązki płatnika w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Zamiana tytułów uczestnictwa w ramach funduszu parasolowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z tytułu zbycia nabytych w drodze spadku jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym.
1) Czy wyżej opisany rodzaj dochodu powinien być opodatkowany podatkiem 19% od zysku z kapitałów pieniężnych?2) Czy wyżej opisany rodzaj dochodu, który Wnioskodawca otrzymał w styczniu 2015 r. zalicza się do dochodów osiągniętych w roku 2015 czy 2014?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z tytułu zbycia nabytych w drodze spadku jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym.
Czy ewentualny przychód podlegający opodatkowaniu po stronie Uczestników z tytułu zawarcia i realizacji Kontraktu terminowego powstanie dopiero w momencie rozliczenia Kontraktu terminowego (tj. w momencie, gdy kwoty z tytułu realizacji Kontraktu staną się należne) i stanowić będzie przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 10 ustawy o PDOF, podlegający opodatkowaniu z zastosowaniem
Czy prawidłowym postępowaniem będzie ustalenie podstawy opodatkowania jako różnicy pomiędzy łącznym przychodem osiągniętym przez uczestnika z tytułu wykupu certyfikatów a łącznymi kosztami poniesionymi przez uczestnika lub jego spadkodawcę na nabycie tych certyfikatów?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z tytułu zbycia nabytych w drodze spadku jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym.
Czy ewentualne przysporzenie majątkowe uzyskiwane z tytułu realizacji praw wynikających z Jednostek Uczestnictwa powinno być zakwalifikowane jako przychód z kapitałów pieniężnych oraz czy powinno ono podlegać opodatkowaniu w Polsce?
Po stronie Wnioskodawcy, z tytułu nabycia i realizacji praw z jednostek uczestnictwa stanowiących pochodny instrument finansowy, powstanie przychód podlegający opodatkowaniu w momencie realizacji nabytych praw, który stanowi przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym
Na podstawie przedstawionego powyżej stanu faktycznego, Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, czy przychód z tytułu objęcia przez Wnioskodawcę Akcji w ramach Planu powstanie w momencie zbycia Akcji przez Wnioskodawcę?
Czy ewentualne przysporzenie majątkowe uzyskiwane przez Uczestników z tytułu realizacji praw wynikających z Jednostek Uczestnictwa powinno być zakwalifikowane jako przychód z kapitałów pieniężnych podlegający opodatkowaniu w momencie realizacji i czy w związku z tym na Spółce ciążą w tym zakresie jakiekolwiek obowiązki płatnika w rozumieniu ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z tytułu zbycia jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym.
w zakresie obowiązków Spółki jako płatnika związanych z nabyciem i realizacją przez Dyrektora Praw, przyznanych w ramach wprowadzonego przez Spółkę programu motywacyjnego
w zakresie obowiązków Spółki jako płatnika związanych z nabyciem i realizacją przez Dyrektorów Praw, przyznanych w ramach wprowadzonego przez Spółkę programu motywacyjnego
Czy ewentualne przysporzenie majątkowe uzyskiwane przez Uprawnionych z tytułu realizacji praw wynikających z Jednostek uczestnictwa, powinno być zakwalifikowane jako przychód z kapitałów pieniężnych podlegający opodatkowaniu w momencie realizacji, i czy w związku z tym na Spółce będą ciążyły w tym zakresie jakiekolwiek obowiązki płatnika w rozumieniu UPDOF?
Skutki podatkowe zbycia jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym.
Odkupienie jednostek uczestnictwa w funduszu kapitałowym.
Program motywacyjny jednostki uczestnictwa obowiązki płatnika