Interpretacja indywidualna z dnia 18 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.402.2024.3.MN
Obowiązki płatnika - skutki podatkowe umorzenia kredytów zabezpieczonych hipotecznie.
Obowiązki płatnika - skutki podatkowe umorzenia kredytów zabezpieczonych hipotecznie.
W zakresie ustalenia, czy umorzenie kredytów zabezpieczonych w postaci hipoteki skutkuje dla banku zwolnieniem z zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych.
Możliwość skorzystania z zaniechanie poboru podatku dochodowego w związku z umorzeniem części kredytu zaciągniętego na cele mieszkaniowe i na refinansowanie poniesionych kosztów i kosztów prowizji za udzielenie kredytu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania zagranicznej spółki kontrolowanej z tytułu wydania udziałów spółki kapitałowej jako wynagrodzenie za umorzenie udziałów oraz kosztów uzyskania przychodów zagranicznej spółki kontrolowanej w związku z wydaniem udziałów spółki kapitałowej jako wynagrodzenie za umorzenie udziałów.
w zakresie konsekwencji podatkowych przesądzenia własności lokali
1. Kwalifikacja prawnopodatkowa przychodu Spółki z tytułu wypłat przez fundusz inwestycyjny dochodów funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych;2. Kwalifikacja prawnopodatkowa przychodu Spółki z tytułu wypłat przez fundusz inwestycyjny przychodów ze zbycia lokat funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych;3. Kwalifikacja prawnopodatkowa przychodu Spółki z tytułu wypłat przez fundusz
Czy uzyskiwane przez Wnioskodawcę przychody z tytułu wykupu certyfikatów inwestycyjnych przez Fundusz (z umorzenia certyfikatów) będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce?
Czy Fundusz powinien pobierać, jako płatnik, zryczałtowany podatek dochodowy od osób prawnych z tytułu wykupu certyfikatów inwestycyjnych przez Fundusz (z umorzenia certyfikatów)?
Zwolnienie Spółki Komandytowej przez Bank z długu obejmującego część kwoty głównej kredytu i naliczonych odsetek, skutkuje koniecznością rozpoznania przez Wnioskodawcę (jako jej wspólnika) przychodu na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (przychód z umorzonego zobowiązania w postaci części kwoty głównej kredytu) oraz na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 tej
Czy Fundusz powinien pobierać, jako płatnik, zryczałtowany podatek dochodowy od osób prawnych z tytułu wypłat dokonywanych na rzecz Inwestora bez wykupu (umorzenia) certyfikatów?
Kwestia zastosowania odpowiednich przepisów w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2014 r. oraz w zakresie powstania przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z umorzeniem własnych udziałów i kwalifikacji prawnopodatkowej tego przychodu na gruncie stosownej umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania.
Czy uzyskany przez Wnioskodawcę przychód z tytułu: a. dochodów Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych, b. przychodów ze zbycia aktywów Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych, c. wynagrodzenia z tytułu umorzenia certyfikatów inwestycyjnych, d. likwidacji Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnychbędzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce ?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym przychód z tytułu umorzenia certyfikatów inwestycyjnych poprzez wypłatę środków pieniężnych w związku z likwidacją Funduszu, zgodnie z art. 249 ustawy o funduszach inwestycyjnych będzie stanowił przychód niepodlegający opodatkowaniu w Polsce na mocy Konwencji ?
skutki podatkowe planowanej restrukturyzacji i wypłaty na rzecz Inwestora:● środków pieniężnych Funduszu w wyniku wykupienia i umorzenia certyfikatów inwestycyjnych przez Fundusz, z uwzględnieniem umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (pytanie Nr 1)● środków pieniężnych Funduszu bez wykupienia i umorzenia certyfikatów inwestycyjnych przez Fundusz, z uwzględnieniem umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
Czy przychód z tytułu umorzenia czynszu dzierżawnego dotyczącego majątku wykorzystywanego do działalności rolniczej, Spółka Rolnicza może zakwalifikować jako przychód z działalności rolniczej?
Czy zwrot części wartości nominalnej udziałów w spółce kapitałowej prawa holenderskiego uzyskiwany przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Polsce wygeneruje dochód do opodatkowania?