Interpretacja indywidualna z dnia 11 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.403.2024.2.ENB
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Opodatkowanie przychodów uzyskanych z tytułu pracy zdalnej na terytorium Hiszpanii.
Opodatkowanie wynagrodzenia zmiennego naliczanego w oparciu o zysk spółki.
Opodatkowanie świadczeń okresowych z tytułu odprawy.
Ustalenie rezydencji podatkowej oraz opodatkowanie dochodów uzyskiwanych w związku z pracą najemną wykonywaną w Holandii.
W zakresie opodatkowania w Polsce wypłaconego wynagrodzenia badaczowi podoktorskiemu z pracy w Uniwersytecie w Holandii.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania z Holandii.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wartości nieodpłatnego świadczenia, stanowiącego przychód ze stosunku pracy i podlegającego opodatkowaniu w Hiszpanii (zbycie akcji).
Czy istnieje możliwość zastosowania 50% stawki kosztów uzyskania przychodu?
1) Czy działalność twórcza Pracowników Spółki stanowi działalność twórczą, o której mowa w art. 22 ust. 9b ustawy o PIT? 2) Czy Spółka, stosując metodę I określania Honorarium autorskiego, wywiązując się z obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, może zastosować, w odniesieniu do Honorarium autorskiego koszty uzyskania przychodów w wysokości 50% przychodu zgodnie z art. 22 ust. 9
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów
Obowiązki płatnika 50% koszty uzyskania przychodów.
Obowiązki płatnika 50% koszty uzyskania przychodów.
obowiązków płatnika w związku z możliwością zastosowania podwyższonych 50% kosztów uzyskania przychodów
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy wydatki na nabycie usług noclegowych umożliwiających wykonanie usług na rzecz Spółki stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy związku z tym, iż Wnioskodawczyni wyjechała do Holandii w 2004 roku i od tej pory tam przebywa i pracuje, czy musi się nadal rozliczać z podatku dochodowego w Polsce ?
Czy Wnioskodawczyni powinna rozliczyć się z całości dochodów uzyskanych w 2008 roku w Polsce, czy jedynie z okresu przepracowanego w Polsce? 2. Czy jako rezydent podatkowy Holandii i osoba posiadająca centrum życia gospodarczego i osobistego w Holandii, może rozliczyć dochód holenderski uzyskany w 2008 roku tylko w Holandii? 3. Czy Wnioskodawczynię dotyczy zasada 183 dni?
Czy w 2009r. wnioskodawczyni ma obowiązek złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu w 2008r. w sytuacji, gdy w trakcie 2008r. otrzymywała w Polsce jedynie stypendium za wyniki w nauce i z Holandii zwrot podatku zapłaconego w 2007r?
Czy wnioskodawca może złożyć korektę zeznania podatkowego PIT-36 za 2007r. i zrezygnować z odliczenia podatku zapłaconego za granicą (w Holandii) zgodnie z art. 27, ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy osoba posiadająca w Holandii centrum interesów życiowych a wykonująca pracę w Polsce przez okres ok. 12 miesięcy podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.