Interpretacja indywidualna z dnia 25 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.214.2024.2.KF
Obowiązki podatkowe związane z nabyciem sieci kanalizacyjnej.
Obowiązki podatkowe związane z nabyciem sieci kanalizacyjnej.
Skutki podatkowe aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Obowiązki podatkowe związane z nabyciem sieci wodociągowej.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości gruntowych, Skutki podatkowe wypłaty zysku na rzecz wspólnika spółki komandytowej w formie rzeczowej.
czy dochód Wnioskodawcy z tytułu przejęcia spółki od Gminy będzie zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. l pkt 4g ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
sposób ujmowania rozliczeń (przychodów/kosztów uzyskania przychodu) za wykonane/częściowo wykonane przed Dniem Połączenia usługi wzajemne (pytanie Nr 1)
Sposób rozliczenia niezakończonych na Dzień Połączenia usług świadczonych pomiędzy Wnioskodawcą a Spółkami przejmowanymi (pytanie Nr 2).
Czy dochód Wnioskodawcy ze sprzedaży całości lub części nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, przejętych w ramach Połączenia od Spółek Przejmowanych, będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o PDOP, w sytuacji gdy sprzedaż zostanie dokonana po upływie 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym
Czy opisane w stanie faktycznym połączenie Wnioskodawcy ze Spółką poprzez przejęcie Wnioskodawcy przez Spółkę będzie neutralne dla Wnioskodawcy na gruncie VAT i w związku z połączeniem nie powstanie dla Wnioskodawcy zobowiązanie podatkowe w podatku VAT?
Spółka wnosi o potwierdzenie, iż w stanie faktycznym będącym przedmiotem niniejszego wniosku: 1. Spółka nie była zobowiązana do pobrania (w charakterze płatnika) i odprowadzenia do urzędu skarbowego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych (tzw. podatku u źródła) od odsetek przejętych przez B w ramach Zobowiązania; 2. przejęcie Zobowiązania w zamian za wynagrodzenie w postaci pożyczki udzielonej
Spółka wnosi o potwierdzenie, iż w stanie faktycznym będącym przedmiotem niniejszego wniosku: 1. Spółka nie była zobowiązana do pobrania (w charakterze płatnika) i odprowadzenia do urzędu skarbowego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych (tzw. podatku u źródła) od odsetek przejętych przez B w ramach Zobowiązania; 2. przejęcie Zobowiązania w zamian za wynagrodzenie w postaci pożyczki udzielonej
Czy połączenie przez przejęcie A przez Wnioskodawcę w opisanym stanie faktycznym będzie skutkowało powstaniem po Jego stronie przychodu (dochodu) podlegającego opodatkowaniu na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy, w związku z rozliczeniem planowanego połączenia dla celów rachunkowych metodą łączenia udziałów, na dzień połączenia Spółka powinna zsumować przychody i koszty rozpoznane przez Spółkę dla celów podatkowych od początku roku podatkowego, w którym ma miejsce połączenie, z przychodami i kosztami rozpoznanymi przez Spółki Przejmowane dla celów podatkowych od początku roku podatkowego, w którym ma miejsce
W analizowanej sprawie brak jest podstaw do zastosowania art. 15a ust. 2 pkt 5 i ust. 3 pkt 5 updop. Zastosowanie tego przepisu prowadziłoby bowiem do sytuacji, gdzie Spółka zrealizowałaby różnice kursowe powstałe na skutek zdarzenia podatkowego powstałego u innego podatnika (pierwotnego pożyczkobiorcy, tj. T. ). Tym samym, Spółka spłacając przejęte zobowiązanie z tytułu pożyczki (zaciągniętej przez
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca ustawy Ordynacja podatkowa w zakresie rozliczenia zobowiązań i należności, a także korekty deklaracji podatkowych lub dokumentów źródłowych likwidowanego gospodarstwa pomocniczego.
Zwolnienie od opodatkowania otrzymanego odszkodowania za przejętą przez Skarb Państwa nieruchomość.
1)Czy wynagrodzenie za odpłatne przekazanie urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych Gminie stanowi dla podatnika przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2)Czy osobie fizycznej Gmina ma obowiązek wystawić PIT-8C?3)Czy osobie fizycznej z wynagrodzenia za przekazane urządzenia Gminie należy potrącić zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
sukcesja dotycząca udzielania gwarancji składanych jako zabezpieczenie akcyzowe oraz gwarancji lub poręczeń składanych jako zabezpieczenie wykonania zobowiązań podatkowych
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć odpisy amortyzacyjne od środków trwałych wskazanych w załączniku nr 1 do umowy Spółki?Czy do kosztów uzyskania przychodów można będzie zaliczyć odpisy amortyzacyjne od środków trwałych przekazanych przez zakład budżetowy do Gminy, które w przyszłości (po zakończeniu umowy dzierżawy) zostaną wniesione aportem do Spółki?
Czy możliwy jest zwrot różnicy podatku VAT na rachunek bankowy innego podatnika (np. jednostki macierzystej) w sytuacji gdy zlikwidowano równocześnie i podatnika, jak i jego rachunek bankowy?
Czy Wnioskodawca jako jednostka budżetowa uzyska status podatnika podatku VAT w przypadku świadczenia na podstawie statutu - usług na rzecz osób trzecich oraz czy w związku z tym faktem istnieje konieczność rejestracji dla celów podatku od towarów i usług?
Czy w przypadku przejęcia przez Gminę jako jedynego udziałowca zorganizowanej części przedsiębiorstwa w procesie podziału między wspólników majątku pozostałego po zaspokojeniu wierzycieli, Gmina ta ma obowiązek zwrócić do Urzędu Skarbowego podatek VAT zgodnie z art. 91 ust. 9 ustawy z dnia 11. 03. 2004r. o podatku od towarów i usług?
Czy zamiana dokonana przez Gminę w zakresie przejęcia na własność nieruchomości (działka) w zamian za ustanowienie służebności gruntowej objęta jest opodatkowaniem VAT ?
Jak i gdzie powinny zostać opodatkowane przychody z likwidacji spółki zależnej z siedzibą w Niemczech (należności z tytułu pożyczek udzielonych polskim podmiotom, które zostaną przejęte przez Podatnika, należności od Podatnika, które zostaną umorzone, gotówka) biorąc pod uwagę umowę w sprawie unikania podwójnego opodatkowania z 14.05.2003 r.? 1401/PD-4230-Z-11/05/EP, decyzja w sprawie interpretacji