Interpretacja indywidualna z dnia 31 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.198.2024.1.AM
Opodatkowanie podatkiem akcyzowym oraz opłatą paliwową zużycia sprężonego gazu.
Opodatkowanie podatkiem akcyzowym oraz opłatą paliwową zużycia sprężonego gazu.
Uznanie Ciepłowni za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, stanowiącą zakład energochłonny, uprawniony korzystania ze zwolnienia od akcyzy zużywanych wyrobów gazowych
Obowiązek naliczania i odprowadzania podatku akcyzowego od energii elektrycznej zakupionej, a także wytworzonej i zużytej na własne potrzeby; prawidłowość rozliczenia zaległego podatku akcyzowego w deklaracjach korygujących; obowiązek zapłacenia odsetek od zaległości podatkowych.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania odpłatnego zbycia prawa własności działek
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozpoznania dostawy towarów, obowiązku podatkowego w zakresie podatku VAT, podstawy opodatkowania oraz możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego z tytułu transakcji przeniesienia prawa własności działek w zamian za odszkodowanie.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania przeniesienia z mocy prawa prawa własności nieruchomości Wnioskodawcy na rzecz Skarbu Państwa oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT, według stawki podstawowej sprzedaży Nieruchomości w sytuacji wyboru opcji opodatkowania, o której mowa w art. 43 ust. 10 ustawy.
Czy przeniesienie z mocy prawa prawa własności nieruchomości Gminy na rzecz Województwa, w wyniku decyzji Wojewody o ustaleniu lokalizacji drogi publicznej (wojewódzkiej) stanowi czynność opodatkowaną podatkiem VAT na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT?
Wątpliwości Zainteresowanej w przedmiotowej sprawie dotyczą tego, czy obowiązek podatkowy dotyczy wyłącznie tego podatnika, który otrzymał faktycznie zapłatę (czyli współwłaściciela), czy też dotyczy także Wnioskodawczyni w ½ części mimo, że nie otrzymała ona na swoje konto żadnej zapłaty od kupującego.
Zwolnienie przy zbyciu nieruchomości wraz z prawem wieczystego użytkowania.
Wnioskodawczyni nabyła w drodze dziedziczenia po rodzicach gospodarstwo rolne. Rodzice Wnioskodawczyni zmarli w 2008 roku. Uprawomocnienie postanowienia sądu stwierdzającego nabycie spadku nastąpiło na początku 2009 r. Wnioskodawczyni z tytułu nabytego spadku skorzystała ze zwolnienia, o którym mowa w art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. W 2009 roku Wnioskodawczyni zamierza
Czy nieodpłatne przekazanie infrastruktury na mienie Gminy będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Czy i kiedy powstaje obowiązek podatkowy oraz jaka jest podstawa opodatkowania przy czynności oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste przez Gminę w związku z dokonaniem zamiany nieruchomości na lokale mieszkalne, w sytuacji, gdy nie pobiera się pierwszej opłaty z tytułu oddania gruntu w użytkowanie wieczyste?
Czy postępowanie Wnioskodawcy było prawidłowe?
Czy Spółka ma prawo do odliczania podatku naliczonego od miesięcznych rat leasingowych, również w części dotyczącej gruntu (użytkowania wieczystego)?Kiedy, w opisanym stanie faktycznym, powstaje po stronie leasingodawcy obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu oddania w leasing gruntu na którym ustanowiono prawo użytkowania wieczystego, i czy uznanie, że obowiązek ten powstaje już w momencie wydania
Strona wnosi o udzielenie odpowiedzi, czy usługi nabycia i dalszej samodzielnej odsprzedaży (tj. nie w chwili sprzedaży sprzętu, ale w okresach późniejszych), należy traktować jako sprzedaż praw, a w konsekwencji, czy zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt 9 oraz art. 86 ust. 10 pkt 1 i 2 ustawy o VAT :1. obowiązek podatkowy i jednocześnie prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu tej transakcji w ramach
Czy Gmina prawidłowo nalicza podatek VAT w opisanym wyżej stanie faktycznym, czy też Gmina powinna naliczać 22% podatek VAT jednorazowo od całej ceny przenoszonego prawa użytkowania wieczystego, tj. uwzględniając pierwszą opłatę oraz opłaty roczne należne za cały okres, na który zostaje ustanowione prawo użytkowania wieczystego?
Czy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu zbycia nadwyżki uprawnień do emisji gazów cieplarnianiych?
Czy sprzedaż gruntów rolnych niezabudowanych z przeznaczeniem na powiększenie działek budowlanych siedliskowych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy dla czynności oddania nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste osobom fizycznym i prawnym?
W jakim terminie podatnik powinien odprowadzić podatek od towarów i usług w przypadku opłat rocznych za użytkowanie wieczyste, nie uiszczonych przez użytkownika wieczystego w terminie tj. do dnia 31 marca?
Czy pobranie kaucji, traktowanej jako suma pieniężna złożona jako gwarancja dotrzymania zobowiązania jest obrotem w rozumieniu art. 29 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.)?