Interpretacja indywidualna z dnia 30 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.638.2023.1.EK
Ustalenie, czy świadczenia realizowane pomiędzy Centralą a Oddziałem będą podlegały opodatkowaniu VAT.
Ustalenie, czy świadczenia realizowane pomiędzy Centralą a Oddziałem będą podlegały opodatkowaniu VAT.
Sposób rozliczenia Transakcji pomiędzy Spółką a jej Oddziałami.
Rejestracji na potrzeby podatku VAT przedsiębiorcy zagranicznego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, opodatkowania usług wewnętrznych i usług zewnętrznych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupów dokonanych przez Oddział w odniesieniu do świadczonych usług wsparcia, usług powierniczych i usług depozytariusza i dokumentacji z tym związanej oraz ustalenia proporcji odliczenia podatku.
Uznanie opisanych czynności między Oddziałem a Centralą za podlegające opodatkowaniu oraz prawa do odliczenia podatku w związku z świadczeniem usług na rzecz Centrali.
Uznanie opisanych czynności między Oddziałem a Centralą za podlegające opodatkowaniu oraz prawa do odliczenia podatku w związku z świadczeniem usług na rzecz Centrali.
Uznanie opisanych czynności między Oddziałem a Centralą za podlegające opodatkowaniu oraz prawa do odliczenia podatku w związku ze świadczeniem usług na rzecz Centrali.
Brak dokonania rejestracji na potrzeby VAT jako odrębnego podatnika od Spółki, nieuznania transakcji wykonywanych przez Oddział na rzecz Spółki za podlegające opodatkowaniu, ochrony wynikającej z wydanej interpretacji z . dla Państwa Spółki odnośnie czynności wykonywanych na rzecz Spółki i innych oddziałów będących członkami lokalnych grup VAT, uprawnienia do kontynuowania wszystkich rozliczeń VAT
Opodatkowanie czynności wykonywanych między oddziałem w Polsce a Centralą będącą członkiem grupy VAT w Niemczech oraz między oddziałem a innymi oddziałami Centrali oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego
Opodatkowanie czynności wykonywanych miedzy Oddziałem a Centralą oraz brak opodatkowania czynności miedzy innymi oddziałami, które nie należą do Grupy VAT.
ustalenie czy czynności wykonywane przez Oddział na rzecz Spółki lub na rzecz jej oddziału, wchodzącego w skład szwajcarskiej grupy VAT czy też innego oddziału niewchodzącego w skład grupy VAT podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT, ustalenie czy usługi nabywane od Spółki stanowią import usług oraz usługi świadczone na rzecz Spółki i jej oddziału wchodzącego w skład grupy VAT stanowią eksport usług
Skutki podatkowoprawne zlikwidowania zagranicznego oddziału Banku.
w zakresie braku obowiązku składania informacji CIT-ST wraz załącznikiem CIT-ST/A
Czy Spółka zobowiązana jest do składania CIT-ST, tj. informacji podatnika do ustalenia należnych jednostkom samorządu terytorialnego dochodów z tytułu udziału we wpływach z podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy Spółka powinna wykazywać wartość obrotu z tytułu opłaty dystrybucyjnej odpowiednio jako przychód i koszt uzyskania przychodu w świetle ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2014 r. Nr 851, ze zm.; dalej: ustawa o CIT)?
1. Czy w sytuacji, gdy straty oddziału Banku w Grecji nie będą mogły być rozliczone w tym państwie w związku z dokonaniem likwidacji oddziału, Bank będzie miał prawo do odliczenia od swojego dochodu w Polsce strat poniesionych przez likwidowany oddział, a nieodliczonych w Grecji?2. Czy Bank będzie miał prawo do odliczenia strat, o których mowa w stanie faktycznym w ciągu pięciu następujących po sobie
Wniesienie przez Centralę tytułem wkładu niepieniężnego (aportu) wszystkich składników majątkowych Oddziału, przeznaczonych do prowadzenia działalności przez ten Oddział do spółki, w zamian za akcje spółki, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z zapisem art. 2 pkt 6 lit. c tiret pierwsze powyższej ustawy.
Skutki podatkowe otrzymania w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Skutki podatkowe otrzymania w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Jeżeli przedmiotem aportu do spółki kapitałowej w zamian za jej udziały będzie istotnie zorganizowana część przedsiębiorstwa rozumiana jako część aktywów i pasywów spółki kapitałowej, która z organizacyjnego punktu widzenia stanowi jednostkę gospodarczą zdolną do niezależnej, samodzielnej działalności, to czynność opisana we wniosku będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych
Podwyższenie kapitału zakładowego nowopowstałej sp. z o.o. w związku z objęciem aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Do której jednostki samorządu terytorialnego należy przypisać pracowników przy składaniu informacji na drukach CIT-ST i CIT ST/A, jeżeli pracownicy przychodzą do pracy do źródła ciepła zlokalizowanego w gminie wiejskiej, jedynie w celu przygotowania się do pracy, natomiast wykonują pracę na terenie miasta, tj. w gminie miejskiej?
Bank prosi o wyjaśnienie, czy do informacji CIT ST należy wykazywać Punkty Obsługi Bankowej, czy tylko Oddziały Banku?
Kto jest płatnikiem zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu wygranych w grach i konkursach - spółka czy jej oddziały?