Interpretacja indywidualna z dnia 27.03.2015, sygn. ITPP2/4512-7/15/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-7/15/KT
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabycia nakładów inwestycyjnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabycia nakładów inwestycyjnych.
sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków związanych z adaptacją lokalu, w którym prowadzona jest działalność na podstawie umowy franszyzy
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie robót rekultywacyjnych oraz tryb wystawiania faktur dokumentujących obciążenie Gminy poniesionymi nakładami.
Czy wartość otrzymanej pomocy finansowej z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeznaczona na inwestycję w obcym środku trwałym jest wolna od podatku dochodowego od osób prawnych?
1. Czy prawidłowe jest założenie Instytutu, że dopiero moment przyjęcia przez zleceniodawcę projektu badawczego (6 PR oraz projekty badawcze, w tym promotorskie) oraz otrzymanie końcowej kwoty środków przyznanych na realizację projektu (UE), zlecanego przedsiębiorstwa (WFOŚiGW) lub moment rozliczenia środków przeznaczonych na działalność wystawienniczą, będzie decydował o uznaniu wpływów jako przychodów
Czy w opisanym przypadku nakłady inwestycyjne spełniają definicję świadczenia usług a ich odsprzedaż stanowi odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, które należy udokumentować fakturą VAT oraz kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu sprzedaży nakładów inwestycyjnych?
opodatkowanie i ustalenie czy przedmiotowa sprzedaż powinna być traktowana jako sprzedaż środka trwałego czy jako sprzedaż wierzytelności (prawa do zwrotu poniesionych nakładów)
czy zbywający nieruchomość wystawia fakturę VAT na cenę do zapłaty tj. 800 tys. zł, czy też faktury wystawiają zarówno sprzedający ( na wartość łącznie z nakładami) i jednocześnie kupujący ( na nakłady poniesione w nabywanym środku trwałym) ?
Czy w przypadku inwestycji w obcych środkach trwałych należy je traktować, jako oddzielny środek trwały, a co za tym idzie okres korekty, o którym mowa w art. 91 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, dotyczy tylko tych nakładów i biegnie od daty oddania ich do użytku, oraz że prawo do korekty dotyczy zarówno podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z nabyciem towarów i usług przed
Zasady dokumentowania dokonanego przez właściciela nieuruchomości zwrotu wydatków poniesionych przez najemcę w związku z remontem wynajmowanego lokalu użytkowego.
Czy jest możliwe odliczenie podatku od towarów i usług z faktur dokumentujących zakup towarów i usług związanych z prowadzoną inwestycją, zgodnie z proporcją określoną przez Podatnika, o której mowa w art. 90 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy wynajmujący może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu zwrot niezamortyzowanej części inwestycji w obcym środku trwałym (przebudowy dokonanej za zgodą wynajmującego) dokonany zgodnie z umową najmu na rzecz najemcy po rozwiązaniu tej umowy zawartej na czes nieokreślony w kwocie ustalonej w porozumieniu?
Czy najemca powinien zaliczyć do przychodu zwrot niezamortyzowanej części poczynionych za zgodą wynajmującego wydatków na przebudowę (inwestycji w obcym środku trwałym), dokonany przez wynajmującego na rzecz najemcy po zakończeniu najmu - zgodnie z umową i odrębnym porozumieniem, w którym strony ustalają wielkość poczynionych nakładów?
Jak rozliczyć w Spółce zwrot przez właściciela gruntu nakładów (inwestycje w obcych środkach trwałych, podlegające amortyzacji u leasingobiorcy) poniesionych przez Spółkę w trakcie trwania umowy leasingu operacyjnego, której przedmiotem była nieruchomość składająca się z działki, wybudowanych na niej budynków i budowli, maszyn?