Interpretacja indywidualna z dnia 1 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.278.2024.1.RMA
Sposób rozliczenia wprowadzanej przez gminę do sieci energii elektrycznej rozliczanej w systemie netbilling.
Sposób rozliczenia wprowadzanej przez gminę do sieci energii elektrycznej rozliczanej w systemie netbilling.
Rozliczenie wyprodukowanej energii elektrycznej przez prosumenta.
Dotyczy opodatkowania podatkiem VAT wprowadzenia do sieci energetycznej wyprodukowanego prądu, określenia podstawy opodatkowania tej czynności, ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego oraz terminu wystawienia faktury w związku z ww. wprowadzeniem energii elektrycznej do sieci.
Rozliczenie podatku w związku z wprowadzeniem do sieci wyprodukowanej energii elektrycznej.
Powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku VAT, zwolnienie z podatku akcyzowego oraz obowiązek rejestracji w CRPA z tytułu świadczenia usługi udostępnienia energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej.
Możliwość zastosowania odwrotnego obciążenia przy dostawie energii elektrycznej i gazu.
Brak obowiązku wydruku i wydawania paragonów fiskalnych nabywcom, którzy zaakceptują Regulamin sklepu internetowego.
Możliwość wystawienia faktur do paragonu na rzecz rolnika ryczałtowego bez żądania jej wystawienia oraz wydania rolnikowi ryczałtowemu faktury bez wydania paragonu.
Obowiązek wystawienia faktury przez prosumenta energii elektrycznej.
Obowiązek zapłaty podatku VAT z faktur dokumentujących usługę najmu, zapłaconego przez najemców na rachunek bankowy komornika sądowego.
Usługi najmu (dzierżawy) oraz usługi eksploatacyjne nabywane przez Spółkę na rzecz najemcy (dzierżawcy) nie są jednym świadczeniem złożonym - stanowią niezależne od usług najmu (dzierżawy) świadczenie. Wnioskodawca ma prawo wystawiać odrębne faktury z określeniem innej daty wystawienia faktury, jak i innej daty sprzedaży od usług najmu (dzierżawy).
Sposób ewidencjonowania sprzedaży. Brak obowiązku wymiany kas rejestrujących.
Ustalenie, czy w przypadku wystawienia przez Wnioskodawcę faktur korygujących na rzecz kontrahenta zmniejszających kwotę podatku VAT należnego (in minus) w związku z korektą rozliczeń sprzedaży energii elektrycznej za poprzednie okresy, Wnioskodawca będzie uprawniony do zmniejszenia podstawy opodatkowania wraz z kwotą podatku w okresie rozliczeniowym, w którym kontrahentowi zostanie doręczona faktura
obowiązek ewidencjonowania na kasie rejestrującej wpłat przyjmowanych za pośrednictwem poczty, banku i spółdzielczej kasy oszczędnościowo-rozliczeniowej, dokonanych przez mieszkańców w ramach realizowanego Projektu oraz obowiązku wystawiania faktury.
W zakresie powstania momentu obowiązku podatkowego z tytułu dostawy energii elektrycznej dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej rozliczanej na podstawie Prognozy, Faktury Rozliczeniowej z wykazaną niedopłatą oraz obniżenia podstawy opodatkowania i podatku VAT w związku z wystawioną Fakturą Rozliczeniową z wykazaną nadpłatą.
Brak możliwości wystawienia faktury przez Komornika Sądowego w imieniu dłużnika w sytuacji zajęcia komorniczego należności z tytułu usługi wynajmu nieruchomości oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej na rzecz Wnioskodawcy w ww. sytuacji.
Nie można zgodzić się z Wnioskodawcą, że w sytuacji, gdy będzie On wydawał klientowi zarówno fakturę, jak i paragon dokumentujący sprzedaż zaewidencjonowaną w kasie rejestrującej, ale w swojej dokumentacji będzie przechowywał drugi egzemplarz faktury, z którego będzie wynikało którego paragonu dotyczy faktura, zaś sam paragon w razie potrzeby będzie możliwy do odszukania w kopiach dokumentów fiskalnych
podatek od towarów i usług w zakresie określenia: czy Y będzie traktowana jako następca praw i obowiązków X w sytuacji aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa X na Y; czy Y będzie upoważniona do wystawienia faktur korygujących oraz do zwiększenia lub zmniejszenia podstawy opodatkowania z tytułu sprzedaży krajowej, wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów w przypadku wystąpienia
Możliwość zastosowania procedury VAT marża przy sprzedaży samochodu oraz sposób dokumentowania tej transakcji.
Podatek od towarów i usług w zakresie udokumentowania czynności zbycia zabezpieczonej cieczy.
Obowiązek rejestracji, odprowadzenia podatku, składania deklaracji, prowadzenia ewidencji oraz wystawiania faktur w związku ze sprzedażą roślin ozdobnych pokojowych.
Dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży w trybie postępowania egzekucyjnego nieruchomości zabudowanej należącej do dłużnika Spółki E. sp. z o.o. oraz sposobu udokumentowania tej transakcji.
Opodatkowanie właściwą stawką podatku importu usług z tytułu nabycia usługi wykonanej przez kontrahenta zagranicznego przyłącza wody o jej dostawy oraz przyłącza energii i elektrycznej do stoiska wystawienniczego na terytorium Francji oraz udokumentowanie nabycia tej usługi fakturą wewnętrzną
obowiązek wystawienia faktur, odprowadzania podatku należnego oraz prowadzenia ewidencji dla potrzeb podatku VAT, w sytuacji zajęcia komorniczego należności z tytułu usługi najmu