Interpretacja indywidualna z dnia 5 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4014.451.2024.2.ASZ
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym.
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym.
Nabycie nieruchomości, dokonane w drodze licytacji publicznej zakończonej wydaniem przez Sąd przysądzenia własności nieruchomości – tj. w postępowaniu egzekucyjnym – podlega PCC (jako wywołujące takie same skutki prawne jak umowa sprzedaży).
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych zakupu nieruchomości, w której zostanie utworzony żłobek i świetlica edukacyjna.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej ustalenia możliwości kontynuacji citu estońskiego - transakcje z podmiotami powiązanymi (niska wartość dodana), podatek od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości na licytacji komorniczej po cenie wyższej od wartości rynkowej.
Skutki podatkowe zbycia ekspektatywy a zwolnienie przedmiotowe.
Skutki podatkowe przysądzenia w postępowaniu egzekucyjnym nieruchomości w zamian za wierzytelność.
Skutki podatkowe przysądzenia w postępowaniu egzekucyjnym nieruchomości w zamian za wierzytelność.
Skutki podatkowe przysądzenia w postępowaniu egzekucyjnym nieruchomości w zamian za wierzytelność.
Skutki podatkowe przysądzenia w postępowaniu egzekucyjnym nieruchomości w zamian za wierzytelność.
w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej budynkami niemieszkalnymi wykorzystywanej w pozarolniczej działalności gospodarczej niewprowadzonej do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Jaką stawkę amortyzacyjną dla celów podatkowych Spółka może przyjąć dla tej nieruchomości po przekazaniu Jej ze środków trwałych w budowie na środki trwałe Spółki (po zakończeniu prac modernizacyjnych jako kompletny, zdatny do użytku w momencie przyjęcia do eksploatacji środek trwały, przeznaczony na własne potrzeby jednostki)?
Stwierdzić należy, iż w sytuacji, gdy składnik majątku wspólnego małżonków jest wykorzystywany w całości w działalności gospodarczej jednego z małżonków (stanowi środek trwały) w tym przypadku u Wnioskodawcy, odpisów amortyzacyjnych dokonuje się od pełnej wartości nieruchomości, (przy czym odsetki od kredytu zaciągniętego na zakup nieruchomości spłacone przed datą wprowadzenia jej do ewidencji środków
Czy prawidłowym jest stosowanie przez Spółkę do wyżej wymienionych używanych budynków wraz z parkingami je obsługującymi podwyższonej stawki amortyzacji wynoszącej 33,33% rocznie.
Jaką stawkę amortyzacyjną dla celów podatkowych Spółka może przyjąć dla tej nieruchomości, po przekazaniu jej ze środków trwałych w budowie na środki trwałe Spółki?(po zakończeniu prac modernizacyjnych jako kompletny, zdatny do użytku w momencie przyjęcia do eksploatacji środek trwały, przeznaczony na własne potrzeby jednostki).
Jaką stawkę amortyzacyjną dla celów podatkowych Spółka może przyjąć dla tej nieruchomości, po przekazaniu jej ze środków trwałych w budowie na środki trwałe Spółki (po zakończeniu prac modernizacyjnych jako kompletny, zdatny do użytku w momencie przyjęcia do eksploatacji środek trwały, przeznaczony na własne potrzeby jednostki)?
Czy podstawą opodatkowania jest kwota stanowiąca różnicę pomiędzy ceną sprzedaży a kwotą długów spadkowych, czy też podstawą opodatkowania jest cała wartość sprzedaży?
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości nabytej w spadku.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości nabytej w spadku.
1. Czy w przypadku nabycia nieruchomości (spełniającej definicję używanego środka trwałego zgodnie z art.16j ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), obejmującej obiekt handlowo - usługowy (samodzielny sklep), który jest wymieniony w rodzaju 103 Klasyfikacji, możliwe jest ustalenie indywidualnego okresu amortyzacji dla takiego obiektu, zgodnie z art. 16j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku
Czy odsetki od kredytu zaciągniętego na zakup wynajmowanego domu mieszkalnego stanowią dla spółki koszt uzyskania przychodu?
Czy odsetki od kredytu bankowego udzielonego na zakup lokalu użytkowego, zapłacone od miesiąca w którym lokal użytkowy wprowadzony zostanie do ewidencji środków trwałych firmy i będzie wykorzystywany dla celów prowadzonej działalności gospodarczej, będą stanowiły koszty uzyskania przychodu tej działalności?
Czy jeśli Spółka zakupi ww. nieruchomość w drodze licytacji na podstawie art. 110w §3 ustawy z dnia 17 czerwca 1966r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2005r. nr 229 poz. 1954 z późn. zm.) to w związku z ciążącymi zaległościami podatkowymi oraz obciążeniami hipotecznymi na licytowanej nieruchomości ww. Spółki Jawnej będzie miał do nabywcy zastosowanie art. 112 Ordynacji podatkowej