Interpretacja indywidualna z dnia 18 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.664.2024.1.KF
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nierezydentom dywidendy oraz zaliczki na poczet dywidendy.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nierezydentom dywidendy oraz zaliczki na poczet dywidendy.
Poniesione przez Spółkę, w ramach inwestycji objętej Decyzją, ale przed wydaniem Decyzji, wydatki w formie zaliczki, stanowią wydatki kwalifikujące się do objęcia pomocą publiczną w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT w zw. z § 9 ust. 1 Rozporządzenia. Zatem, stanowisko Spółki do pytania nr 2 zgodnie z którym kwota przekazanej zaliczki na budowę hali może być zaliczona do kosztów kwalifikowanych
Wykazania podatku VAT na fakturze zaliczkowej dokumentującej otrzymanie zadatku /zaliczki na poczet przyszłej dostawy nieruchomości gruntowej o przeznaczeniu budowlanym (gruntu budowlanego) opodatkowanej VAT oraz prawa do odliczenia VAT w miesiącu otrzymania stosownej faktury zakupowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do zaliczki związanej z usługą dzierżawy oraz obowiązek wystawienia faktury dokumentującej wpłatę zaliczki z upływem terminu wskazanego w umowie.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym do wydatku na podstawie umowy deweloperskiej ma zastosowanie zwolnienie przewidziane w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z zawarciem umowy deweloperskiej i faktycznym wydatkowaniem na poczet ceny lokalu mieszkalnego kwot uzyskanych ze sprzedaży w 2012 r. lokalu mieszkalnego nabytego w 2009 r. Wnioskodawca korzysta w zakresie tych wydatkowanych kwot ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z zawarciem umowy deweloperskiej i faktycznym wydatkowaniem na poczet ceny lokalu mieszkalnego kwot uzyskanych ze sprzedaży w 2012 r. lokalu mieszkalnego nabytego w 2009 r. Wnioskodawca korzysta w zakresie tych wydatkowanych kwot ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Termin wystawienia faktury dokumentującej otrzymane wadium oraz faktury dokumentującej oddanie przedmiotu w dzierżawę.
Prawo do korekty faktury dokumentującej otrzymane wadium do zera oraz do korekty deklaracji za okres, w którym Wnioskodawca uzyska potwierdzenie odbioru przez oferenta faktury korygującej w sytuacji odstąpienia oferenta od zawarcia umowy kupna-sprzedaży.
Czy Centrum Kultury ma obowiązek odprowadzić podatek od towarów i usług z tytułu zatrzymania wniesionego wadium przez wykonawcę?
Czy wpłaconą kwotę zaliczki nie należy uznać za przychód, nie wystawiać faktury i nie uwzględnić w obliczeniu dochodu z tego powodu, że świadczenie nie jest określane w sposób jednoznaczny co do rodzaju towaru lub wykonanej usługi?
Moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku otrzymywanych zaliczek w związku z budową domu z bali.
Czy w świetle ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych przyjęty przez Spółkę sposób ustalania różnic kursowych od otrzymanych zaliczek jest prawidłowy?
Na jakiego nabywcę Spółka ma wystawić faktury VAT dokumentujące wpłacanie zaliczek? Czy na takich fakturach Wnioskodawca ma wpisywać: 1. W przypadku, gdy w umowie przedwstępnej zakupu lokalu jako nabywcy wskazane są dwie osoby fizyczne X i Y nie pozostające w związku małżeńskim lub pozostające w związku małżeńskim, w którym obowiązuje umowna rozdzielność majątkowa, a umowa nie określa udziału w jakim
Czy powstały różnice kursowe na zapłacie zobowiązań lub od własnych środków trwałych na rachunku: (1) W sytuacji przekazania w 2005 r. na rzecz zbywcy Centrum Handlowego zadatku w EUR, środki na rzecz którego Spółka pozyskała zaciągając pożyczkę w EUR, a pożyczkodawca wpłacił kwotę pożyczki bezpośrednio na konto zbywcy Centrum? Jeśli tak, to jak obliczyć różnice kursowe? Spółka 29.03.2006 r. zawarła
Spółka 29.03.2006 r. zawarła umowę, na mocy której za cenę w EUR nabyła funkcjonujące Centrum, w skład którego wchodziły m. in. środki trwałe - budynki, budowle itp. Spółka uznała, że środki te oddano do używania 29.03.2006 r. Czy powstały różnice kursowe na zapłacie zobowiązań lub od własnych środków trwałych na rachunku w sytuacji pozyskania środków na zapłatę zaliczki nr 2 od I. Bank w Londynie
Pytanie Podatnika dot. wystawiania faktur w przypadku otrzymania zaliczki na poczet wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Podatnik podkreśla, że wniosek dotyczy wyjaśnienia kwestii dotyczącej zasad wykazywania zaliczki WDT w informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych dostawach/nabyciach towarów VAT-UE. Podatnik prosi o dokonanie oceny czy takie ujęcie otrzymanej zaliczki przy braku wywozu towaru w kwartalnych sprawozdaniach INTRASTAT jest prawidłowe.
Strona zwróciła się o potwierdzenie stanowiska, iż w świetle przepisów art. 86 ust. 1 oraz ust. 10 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług przysługuje jej prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach wystawionych przez Wydzierżawiającego z tytułu dokonanych przez nią przedpłat.
Spółka zwróciła się o rozstrzygnięcie następującch wątpliwości:1) czy w związku z otrzymaniem zaliczki na dostarczone towary na Spólce będzie ciążył z tego tytułu obowiązek podatkowy w podatku VAT oraz czy i w jakim terminie na Spólce ciążył będzie obowiązek wystawienia faktury VAT na kwotę otrzymanej od kontahenta zaliczki;2) czy na fakturze dokumentującej otrzymaną zaliczkę Spółka ma prawo zastosować
Spółka zwróciła się z wątpliwościami dotyczącymi sposobu rozliczenia faktury zaliczkowej w miesiącu, w którym została dokonana wewnątzrwspólnotowa dostawa towarów w sytuacji, gdy kwota pierwotnie przekazanej i udokumentowanej fakturą VAT zaliczki pokrywa w całości kwotę należną z tytułu dokonanej dostawy.
Czy jest przychodem z działalności gospodarczej należna zaliczka otrzymana na podstawie umowy cywilno - prawnej przyrzeczenia sprzedaży nieruchomości stanowiącej środek trwały ?
Czy ewidencjonowanie przychodu z tytułu otrzymanej zaliczki na poczet usług promocji i reklamy w wysokości 1/54 wartości netto wynikającej z wystawionej faktury VAT jest prawidłowe?
Pytanie dotyczy prawidłowości ustalenia daty uzyskania przychodu w przypadku sprzedaży z przedpłatą na poczet dostaw.