Interpretacja indywidualna z dnia 2 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.404.2023.2.MS
Dotyczy możliwości zwolnienia podmiotowego dla podatnika oferującego usługi kosmetyczne.
Dotyczy możliwości zwolnienia podmiotowego dla podatnika oferującego usługi kosmetyczne.
Dotyczy prawa do korzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18.
Stylizacja paznokci u kosmetyczki jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (współpraca reklamowa w internecie).
opodatkowania w formie karty podatkowej usług kosmetycznych polegających na: wykonaniu makijażu permanentnego oraz wypełnianiu ust kwasem hialuronowym
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie karty podatkowej.
Czy w spisie z natury na dzień 31 grudnia 2013 r. powinny być ujęte pozostałe, niezużyte szampony, farby, maseczki i odżywki?
Podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie usług kosmetycznych.
Czy w związku ze świadczeniem zdecydowanej większości usług na rzecz Spółki z o. o. traci się możliwość opodatkowania w formie karty podatkowej?
1. Czy wymienione materiały rozpoczęte, otwarte w czasie trwania usług stanowią podstawę do zmiany stanu produktów i muszą być ujęte w spisie z natury, jeżeli zostały otwarte i na dzień 31 grudnia są częściowo zużyte do wykonywania usług? 2. Czy pomimo ich rozpoczęcia, częściowego zużycia, powinny być objęte spisem z natury na koniec roku podatkowego, np. według procentowego oszacowania ich zawartości
Czy po dokonaniu rejestracji działalności gospodarczej, którą Zainteresowana planuje rozpocząć w IV kwartale 2011 r. będzie ona mogła dokonać odliczeń podatku VAT z faktur dotyczących budowy i zakupu wyposażenia, wystawionych przed rozpoczęciem działalności gospodarczej i rejestracji jako podatnika VAT?
Opodatkowanie w 2010 roku dochodów uzyskiwanych z działalności gospodarczej prowadzonej w zakresie usług kosmetycznych - podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych, nie pozbawia Wnioskodawczyni możliwości wyboru formy opodatkowania na rok następny (tj. 2011) - w formie karty podatkowej, pod warunkiem, iż w ustawowym terminie złoży oświadczenie właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego
Dotyczy możliwości rozliczania działalności gospodarczej w formie karty podatkowej.
Czy w świetle art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) można uznać za koszty uzyskania przychodów: zakup strojów potrzebnych do prowadzenia działalności artystycznej jak również zakup usług kosmetycznych, fryzjerskich oraz niezbędnych kosmetyków ?
Czy w stacji telewizyjnej-nadawcy programów telewizyjnych stanowią koszty produkcji serwisów informacyjnych i są kosztem uzyskania przychodów wydatki na zakup ubiorów, dodatków dla prezenterów i dziennikarzy, kosmetyków oraz usług fryzjerskich i kosmetycznych?
Czy w związku z rozszerzeniem działalności gospodarczej, prowadzonej w zakresie usług solarium o usługi dotyczące terapii poprawiającej ukształtowanie sylwetki za pomocą urządzenia typu VACU VELL nie nastąpi utrata prawa do opodatkowania kartą podatkową?