Interpretacja indywidualna z dnia 4 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.301.2024.1.JG
Możliwość zatrudnienia żony bez zmiany formy opodatkowania (karta podatkowa).
Możliwość zatrudnienia żony bez zmiany formy opodatkowania (karta podatkowa).
Zwolnienie od podatku świadczonych usług polegających na przeprowadzeniu konsultacji psychodietetycznych.
Czy przychód z tytułu umorzonej pożyczki w części dotyczącej wydatkowania jej na spłatę zobowiązań wymagalnych i odsetek wobec wierzycieli pierwotnych oraz spłata dotycząca pokrycia wkładu własnego w projekcie „Termomodernizacja”, jak i spłata należności głównych wobec ZUS i Urzędu Skarbowego z tytułu zaległości objętych układami ratalnymi będących wydatkami statutowymi korzysta ze zwolnienia z opodatkowania
WIS TOWAR - środek odkażający.
Brak możliwości opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej z tytułu świadczenia usług w zakresie ochrony zdrowia ludzkiego (lekarz dentysta) w formie karty podatkowej, z uwagi na zatrudnienia więcej niż jednej pomocy fachowej lub przyuczonej.
Środki na pokrycie ujemnego wyniku finansowego Szpitala otrzymane od Podmiotu Tworzącego stanowią przychody podatkowe Szpitala wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 updop
Działalność gospodarcza – PKD: 86.21.Z (usługi w zakresie ogólnej praktyki lekarskiej; 86.21.10.0 zgodnie z PKWiU 2008) kwalifikuje się do objęcia opodatkowaniem w formie karty podatkowej, zgodnie z przepisami ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Wnioskodawczyni dla opodatkowania działalności gospodarczej (z tytułu świadczenia usług ochrony zdrowia ludzkiego) będzie mogła skorzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej, przy spełnieniu w roku 2022 wszystkich warunków określonych w art. 25 ww. ustawy (o ile nie zmieni się stan prawny w tym zakresie).
Czy Wnioskodawczyni (jednostka medyczna) prowadząca działalność pielęgnacyjno-opiekuńczą, może być zwolniona z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz ustawy z dnia 31 marca 2020 r.
Skutki podatkowe otrzymania darowizny na walkę z pandemią COVID-19.
Pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Czy usługi świadczone w zakresie prowadzonej przez Wnioskodawczynię działalności gospodarczej (świadczenia pielęgniarki szkolnej na podstawie umowy z NFZ) mogą być opodatkowane w formie karty podatkowej, przy jednoczesnym odprowadzaniu przez nią w dalszym ciągu od przychodów z umowy najmu lokalu mieszkalnego podatku w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Czy prowadzona przez Wnioskodawczynię działalność gospodarcza opisana we wniosku (świadczenia pielęgniarki szkolnej na podstawie umowy z NFZ) kwalifikuje się do objęcia opodatkowaniem w formie karty podatkowej?
Czy wypłata dodatkowego wynagrodzenia dla pracowników za ich wkład w realizację celów statutowych Wnioskodawcy, podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 UPDOP?
czy w sytuacji, w której Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej nie osiągnął dochodu, lecz jego wynik podatkowy ustalony zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jest stratą, powstaje obowiązek podatkowy, o którym mowa w art. 25 ust. 4 ustawy od osób prawnych.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego.
Możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy.
Czy dochód uzyskiwany przez Konfederację z tytułu prowadzonej działalności leczniczej - ochrony zdrowia korzysta ze zwolnienia o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (stan faktyczny)
Czy dochód uzyskiwany przez Konfederację z tytułu prowadzonej działalności leczniczej - ochrony zdrowia będzie korzystał ze zwolnienia o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (zdarzenie przyszłe)
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla dostawy towaru mieszczącego się w grupowaniu PKWiU 20.20.14.0.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku w wysokości 8% dla dostawy towaru mieszczącego się w grupowaniu PKWiU 20.20.14.0 ‒ środki odkażające oraz prawa do odliczenia podatku związanego z zakupem tego towaru.
istota dotyczy zastosowania zwolnienia od podatku dla usługi o nazwie marketingowej V. (V.)