Dotacje na zabytki - stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy z dnia 17 lipca 2024 r., sygnatura RIO-NR.N-432-17/2024
Prawo do korzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla świadczonych usług konserwacji i restauracji zabytków.
Zwolnienie od podatku świadczenie usług konserwatorskich zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.
Prawo do zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b (konserwator zabytków).
Zwolnienie od podatku VAT usług konserwacji zabytków.
Zwolnienie od podatku VAT usług konserwacji zabytków.
Czy zatrudnienie, na podstawie umowy cywilnoprawnej, specjalisty z dziedziny chemii i fizyki, w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań fizyko-chemicznych, o których mowa w stanie faktycznym, pozbawi Wnioskodawczynię prawa do rozliczania się z podatku dochodowego w formie karty podatkowej?
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT z tytułu świadczenia usług przez archeologa i konserwatora zabytków.
Czy zawierając umowę o praktykach absolwenckich Wnioskodawca utraci prawo rozliczania dochodu z jednoosobowej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej?
Czy w związku ze zleceniem wykonania usług specjalistycznych artyście rzeźbiarzowi lub stolarzowi, poprzez zawarcie umowy cywilnoprawnej (umowa o dzieło lub umowa zlecenia), wzrośnie wysokość stawki karty podatkowej, tak jak przy zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę?
Czy zatrudniając na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenia artystę rzeźbiarza i stolarza utraci się prawo do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej?
W jaki sposób opodatkować należy przychody uzyskiwane z tytułu świadczenia usług w zakresie badań i nadzorów archeologicznych, konserwacji i renowacji zabytków oraz usług ogólnobudowlanych przy zabytkach?
Czy w przypadku zawarcia umowy o dzieło - przez osobę będącą podatnikiem podatku od towarów i usług - obrorty osiągane z tytułu takiej umowy będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT, czy też obowiązek taki powstanie po przekroczeniu progu 10.000 EURO?
dotyczy stawki podatku VAT dla usług konserwacji dzieł sztuki