Interpretacja indywidualna z dnia 31 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.132.2024.2.JM
Przechowywanie wszystkich dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie elektronicznej.
Przechowywanie wszystkich dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie elektronicznej.
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji VAT. Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży produktów rolnych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży - dokonywanej w X - za pomocą kasy rejestrującej na podstawie § 2 rozporządzenia w zw. z poz. 39-40 załącznika do rozporządzenia oraz oznaczania tej sprzedaży w ewidencji VAT (JPK) symbolem „WEW″.
Opodatkowanie dostawy towarów/świadczenia usług dokonanych, na podstawie art. 8b ust. 1 ustawy, w zamian za kartę lunchową oraz skutki podatkowe zwrotu kosztów od Kontrahenta poniesionych za zakup ww. kart.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu zbycia przez małżonków udziałów w działkach (bez nakładów poniesionych przez dzierżawców) oraz podmiotu zobowiązanego do zafakturowania, zaewidencjnowania i zadeklarowania sprzedaży.
ustalenia dostawy, której należy przyporządkować transport towarów (tzw. dostawy ruchomej), określenia miejsca świadczenia (opodatkowania) dostaw realizowanych w ramach transakcji łańcuchowych, obowiązku wykazania dostawy pomiędzy Spółką a Odbiorcą w deklaracji VAT oraz udokumentowania ww. dostawy fakturą
obowiązek oznaczania symbolem GTU_7 od 1 lipca 2021 r. sprzedaży części zamiennych do pojazdów samochodowych po regeneracji i nowych części zamiennych do pojazdów samochodowych
Termin wystawiania i ujmowania faktur korygujących zwiększających.
Wystawianie faktur do paragonów i postępowanie w sytuacji realizacji takiej sprzedaży.
w zakresie braku obowiązku zastosowania oznaczenia GTU 13 do usług magazynowania stanowiących element kompleksowej usługi obsługi przesyłek
Podatek od towarów i usług w zakresie przechowywania i archiwizacji dokumentów wyłącznie w formie elektronicznej bez konieczności przechowywania ich w wersji papierowej do upływu okresu przedawnienia zobowiązań podatkowych.
obowiązek oznaczania w prowadzonej ewidencji dla celów podatku od towarów i usług dokonanej przez Wnioskodawcę wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów
Termin złożenia deklaracji (przesłania pliku JPK) po zmianach ustawy
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu oraz sposobu dokumentowania i księgowania.
Wykazanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w ewidencjach VAT oraz opodatkowanie ww. dostawy.
Okresy przejściowe określone w przepisach art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw oraz art. 29 ustawy z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw mają odpowiednie zastosowanie do podmiotów, które nie posiadają statusu przedsiębiorcy.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku przechowywania raportów fiskalnych (dobowych, miesięcznych) w formie papierowej w przypadku stosowania kas z elektronicznym zapisem kopii.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku przechowywania raportów fiskalnych (dobowych, miesięcznych) w formie papierowej w przypadku stosowania kas z elektronicznym zapisem kopii.
zastosowanie zwolnienia dla świadczonych usług najmu lokalu mieszkalnego, zasad prowadzenia ewidencji oraz obowiązku uwzględniania w deklaracji obrotu z tytułu świadczenia usług najmu
Sposób opodatkowania, udokumentowania i rozliczenia w deklaracji VAT-7 sprzedaży własnych towarów na targowisku Słowacji, które zostały uprzednio przywiezione z terytorium kraju
Prowadzenie ewidencji dla potrzeb podatku od towarów i usług.
W zakresie rozpoznania eksportu bezpośredniego oraz obowiązku wystawienia faktury VAT jako polski podatnik podatku VAT oraz wykazania tej transakcji w deklaracji podatkowej i ewidencji prowadzonej dla celów podatku VAT.
Jak wykazywać należny podatek VAT z tytułu wykonywanych osobiście usług biegłego sądowego, przy równoczesnym prowadzeniu działalności gospodarczej, tzn. czy rozliczać i wykazywać podatek VAT za usługi biegłego sądowego, wspólnie z działalnością gospodarczą, na jednej deklaracji VAT-7, czy też odrębnie dla każdego rodzaju działalności?