Interpretacja indywidualna z dnia 8 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.35.2024.1.AM
Dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z organizacją studiów podyplomowych.
Dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z organizacją studiów podyplomowych.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od towarów i usług zakupionych w celu realizacji Studiów Podyplomowych.
Obowiązki podatkowe, jakie ciążą na wnioskodawcy w związku z opłacaniem za uczestników kosztów szkoleń zawodowych, studiów podyplomowych oraz pakietu prozdrowotnego w ramach projektu pilotażowego.
Skutki podatkowe otrzymania bonów przez bezrobotnych.
Wnioskodawca nie będzie miał prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem polegającym na organizacji Studiów Podyplomowych.
Czy ponoszone koszty związane z uzupełnieniem wykształcenia, w celu zachowania dotychczasowego statusu zawodowego, niezbędnego do uzyskiwania dalszego przychodu, stanowią koszt uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej, zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy opłaty za studia ponoszone przez Wnioskodawcę w latach 2007 i dalej w celu spełnienia wymogów kwalifikacyjnych dla służby BHP stanowią koszt uzyskania przychodu z prowadzonej działalności gospodarczej w myśl art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy środki Funduszu Pracy wypłacane przez Powiatowy Urząd Pracy osobom bezrobotnym na sfinansowanie do 75% kosztów studiów podyplomowych - na podstawie art. 42a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - podlegają opodatkowaniu podatnikiem dochodowym od osób fizycznych?