Interpretacja indywidualna z dnia 20 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.336.2024.3.AK
Opodatkowanie w Polsce renty wdowiej otrzymywanej z USA
Opodatkowanie w Polsce renty wdowiej otrzymywanej z USA
Skutki podatkowe otrzymania renty wdowiej z Niemiec po zmarłym małżonku.
Obowiązki banku jako płatnika związane z poborem zaliczek na podatek dochodowy od rent i emerytur zagranicznych z Holandii.
W przypadku, gdy na skutek uwzględnienia podatku pobranego zagranicą po stronie Banku nie powstanie obowiązek poboru zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od zagranicznego świadczenia emerytalnego/rentowego - Bank jest zobowiązany do wystawienia informacji PIT-11 prezentującej m.in. kwotę przychodu uzyskanego przez Klienta z tytułu otrzymanej emerytury/renty z zagranicy.
Obowiązki płatnika (emerytury i renty z zagranicy).
Opodatkowanie renty rodzinnej otrzymywanej z Belgii przez osobę zamieszkującą w Polsce.
Odpowiedzialność płatnika ponoszona przez Bank wynikająca z Ordynacji podatkowej.
Obowiązki podatkowe Banku z tytułu wypłaty emerytur i rent zagranicznych na podstawie zrealizowanych czeków.
Obowiązki podatkowe Banku z tytułu wypłaty emerytur i rent zagranicznych na podstawie zrealizowanych czeków.
Czy przyznane na podstawie przepisów prawa belgijskiego odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy, a wypłacane w miesięcznych ratach nazwanych rentą dożywotnią przez ubezpieczyciela, korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3, 3c czy też pkt 4 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca musi płacić podatek z tytułu renty wdowiej otrzymanej z Niemiec?
Czy w odniesieniu do wpływających na rachunki klientów świadczeń o charakterze emerytalno-rentowym Wnioskodawca ponosi odpowiedzialność płatnika wynikającą z Ordynacji podatkowej?
Czy w odniesieniu do wpływających na rachunki klientów świadczeń o charakterze emerytalno-rentowym Wnioskodawca ponosi odpowiedzialność płatnika wynikającą z Ordynacji podatkowej?
Czy emerytury i renty z zagranicy wyrażone w walutach obcych, a wypłacane przez Bank świadczeniobiorcom w polskich złotych wg. kursu obowiązującego w Banku, należy traktować jako przychody w walutach obcych i w związku z tym stosować kurs średni NBP na podstawie art. 11a ust. 1 ustawy, do przeliczenia przychodu w celu pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Emerytury i renty z zagranicy wyrażone w walutach obcych, a wypłacane przez Bank świadczeniobiorcom w polskich złotych należy traktować jako przychody w walutach obcych i w związku z tym do przeliczenia przychodu w celu pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych Bank winien stosować kurs średni NBP na podstawie art. 11a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Świadczenie w postaci renty wypłacane Wnioskodawcy zgodnie z art. 18 ust. 2 umowy z dnia 14 maja 2003 r. w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodów i od majątku nie podlega opodatkowaniu w Polsce pod warunkiem, iż pochodzi z obowiązkowego systemu ubezpieczeń socjalnych Niemiec. W takiej sytuacji bank (płatnik) w Polsce nie powinien od tej należności pobierać zaliczki
Odpowiedzialność płatnika ponoszonej przez Bank wynikającej z Ordynacji podatkowej.
Czy renta otrzymywana z Bułgarii jest zwolniona w Polsce z opodatkowania podatkiem dochodowym w świetle umowy polsko-bułgarskiej?
opodatkowanie renty wdowiej z Norwegii
Czy istnieje możliwość odliczenia od podatku składki na ubezpieczenie zdrowotne pobranej od renty rodzinnej z Kanady?
W jaki sposób należy obliczyć podatek w zeznaniu PIT-36 za 2008r. w związku z osiąganiem dochodów z tytułu renty zagranicznej z Serbii? Czy w ww. przypadku wnioskodawca powinien zastosować przepisy art. 27 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy art. 55 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma zastosowanie tylko do emerytur-rent krajowych, czy również do emerytur-rent
Czy polski bank słusznie potrąca podatek dochodowy od renty wypłacanej przez zakład pracy zmarłego męża? Jeśli podatek został niesłusznie pobrany, to kto ma go zwrócić pani bank czy polski urząd skarbowy?Czy polski bank może pobierać podatek od renty wdowiej wypłacanej przez Instytucję Ubezpieczeń Rentowych?
Bank powziął wątpliwość, czy w związku z pełnieniem funkcji płatnika dla celów ustalenia prawidłowej kwalifikacji wypłacanego świadczenia i odpowiedniego zastosowania regulacji podatkowych w sytuacjach, gdy informacje wykazane w dokumentach związanych z rozliczeniem płatności (polecenie przelewu) nie stanowią wystarczającej podstawy ustalenia atrybutów świadczenia, Bank może skutecznie przyjąć w tym
Czy zwolniona z podatku dochodowego jest renta przyznana za poległego w II wojnie światowej męża, wypłacana przez niemiecki organ zaopatrzeniowy za pośrednictwem ZUS Departamentu Rent Zagranicznych i przekazywana na rachunek bankowy podatnika.