Interpretacja indywidualna z dnia 7 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.167.2024.3.MR1
Zaliczenie wydatków na rzecz personelu do kosztów uzyskania przychodów.
Zaliczenie wydatków na rzecz personelu do kosztów uzyskania przychodów.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nagród zawodnikom i trenerom.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymania środków pieniężnych na pokrycie kosztów nagród rzeczowych. Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z wydaniem nagród rzeczowych. Ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej wydania nagród rzeczowych.
W zakresie ustalenia, czy wydatki w postaci składek na ZUS od nagród na rzecz pracowników, wypłaconych z zysku po opodatkowaniu, w części dotyczącej pracodawcy, pokryte z kosztów bieżących Wnioskodawcy stanowią zgodnie z art. 15 ust. 1 Ustawy CIT dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów oraz czy wydatki te mogą zostać uznane za wydatki przeznaczone na cele statutowe i tym samym korzystające ze
Opodatkowanie podatkiem VAT usługi, polegającej na umożliwieniu udziału w imprezach sportowych za opłatą wpisową, brak prawa do odliczenia podatku VAT od nabywanych na nagrody towarów, przekazywanych na zakończenie imprez sportowych oraz obowiązek naliczenia podatku VAT z tytułu nieodpłatnego przekazania nagród.
Opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności: - wytworzenia i przeniesienia Tokenów NFT na rzecz Uczestnika Programu lojalnościowego, - wydania nagród (Produktu) Uczestnikom Programu lojalnościowego, - przekazania bonów towarowych w ramach Programu lojalnościowego.
Nagroda EUIPA przyznana przez EISMEA w części, która zgodnie z ustaleniami z Partnerem przypada Panu, stanowi dla Pana dochód wolny od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 updof.
Opodatkowanie i dokumentowanie przekazania środków pieniężnych przez Klienta w celu pokrycia kosztów nagród pieniężnych oraz bonów MPV wydawanych jako nagrody w Akcjach promocyjnych oraz wliczenia do podstawy opodatkowania opłaty za organizację loterii.
opodatkowania i udokumentowania czynności polegającej na doładowaniu z wykorzystaniem Bonusu, przy którym Abonenci nie będą mieli nic do zapłaty (cena po zastosowaniu Bonusu wyniesie 0 zł)
Określenie obowiązku podatkowego, prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz dokumentowania czynności związanych z realizacją Programu Lojalnościowego.
W zakresie ustalenia, czy wydatki na nagrody przyznawane w Programie (Nagrody Pieniężne, Nagrody Rzeczowe i Dodatkowe Nagrody) stanowią dla A. koszt uzyskania przychodów w rozumieniu podatku dochodowego od osób prawnych, który jest potrącalny w dacie poniesienia kosztu, tj. w dacie ujęcia kosztu w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanej faktury lub na podstawie innego dowodu w przypadku braku
Obowiązki płatnika w związku z wydawaniem nagród w ramach sprzedaży premiowej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie nagród oraz zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej wydania nagród na rzecz laureata na podstawie § 2 ust. 1 w zw. z poz. 36 załącznika do rozporządzenia.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie nagród oraz zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej wydania nagród na rzecz laureata na podstawie § 2 ust. 1 w zw. z poz. 36 załącznika do rozporządzenia.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie nagród oraz zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej wydania nagród na rzecz laureata na podstawie § 2 ust. 1 w zw. z poz. 36 załącznika do rozporządzenia.
Opodatkowanie oraz dokumentowanie wydawanych Nagród w Programie, moment powstania obowiązku podatkowego przy przekazaniu Bonów jednego przeznaczenia oraz prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu ich nabycia.
Moment rozpoznania przychodu w związku z otrzymaniem kwot stanowiących równowartość nagród w programie lojalnościowym.
Nagrody - w postaci zwrotu zapłaconych odsetek od kredytu, których wartość nie przekroczy kwoty 2000 zł przekazywane przez Wnioskodawcę osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej - są związane ze sprzedażą premiową usług, tym samym objęte są zwolnieniem przedmiotowym wynikającym z art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opisanych we wniosku wydatków w postaci gratyfikacji finansowej oraz nagrody finansowej w związku z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością polegającą na organizowaniu kursów i szkoleń
Kwoty pieniężne wypłacane przez Bank - w ramach programów typu moneyback posiadaczom kart debetowych lub kredytowych oraz kwot stanowiących zwrot jednej lub dwóch rat kapitałowo-odsetkowych, jeżeli związane są one z usługą udzielenia i obsługi kredytu mogą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Od wartości ww. nagród
Obowiązki płatnika w związku z organizowanymi konkursami.
Rozliczenia wynagrodzenia, dokumentowania otrzymanego wynagrodzenia, momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku zakupu nagród na podstawie przedpłaty otrzymanej od klienta, ewidencjonowania na kasie rejestrującej wydania nagród, dokumentowania sprzedaży w sytuacji niewydania nagród , korekty dokumentacji w sytuacji, gdy Wnioskodawca zakupi nagrody po cenie niższej od określonej pomiędzy Wnioskodawcą
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy sposób dokumentowania wypłacanych należności za czynności (usługi) wymienione w umowie za pomocą faktur VAT jest prawidłowy i czy w związku z tym Wnioskodawca ma prawo dokonywać odliczenia podatku naliczonego z otrzymanych od Holdingu faktur.