Interpretacja indywidualna z dnia 6 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.290.2024.2.NS
Prawo do odliczenia i zwrotu części podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Prawo do odliczenia i zwrotu części podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku z faktur dokumentujących zakup samochodów elektrycznych.
Prawo do odliczenia VAT związku z wydatkami Gminy na modernizację kąpieliska.
Brak prawa do odliczenia lub zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia lub zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Sposób obliczenia prewspółczynnika w związku z przekształceniem zakładu budżetowego w jednostkę budżetową w trakcie roku.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od Wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie dotyczącym Budynków A oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od Wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie dotyczącym Budynków B.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne oraz wydatki bieżące związane z działalnością jednostki budżetowej X przy zastosowaniu proporcji wyliczonej według rocznego udziału obrotu netto uzyskanego z działalności opodatkowanej VAT w całości obrotu netto uzyskanego z działalności ogółem.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją inwestycji polegającej na budowie boiska ze sztucznej trawy wraz z całą infrastrukturą niezbędną do samodzielnego funkcjonowania z zastosowaniem prewspółczynnika dla zakładu oraz ustalenie okresu korekty.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania oraz zastosowania właściwego prewspółczynnika.
Zastosowanie prewspółczynnika obliczonego dla jednostki budżetowej wykorzystującej budynek.
w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych na nabycie towarów i usług służących realizacji projektu
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków związanych z inwestycją w oparciu o prewspółczynnik.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu poniesionych nakładów na realizację projektu pn. „….”.
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur zakupu towarów i usług związanych z realizacją inwestycji – Budowa miejskiego basenu, prawa do zastosowania korekty podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia basenu powstałego w wyniku realizacji ww. zadania oraz określenia części podatku naliczonego podlegającego odliczeniu.
prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu w części dotyczącego dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznej na Budynku urzędu
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu w części dotyczącego dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznej na Budynku Szkoły
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących zakupów towarów i usług dokonywanych w związku z realizacją projektu.
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT od wydatków inwestycyjnych związanych z budową CRW w oparciu o indywidulanie ustaloną proporcję, o której mowa w art. 86 ust. 2h ustawy o VAT biorąc pod uwagę udział średniorocznej liczby osób korzystających odpłatnie z CRW w ogólnej średniorocznej liczbie osób korzystających z CRW.
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację projektu
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania wskaźnika przychodowego do odliczenia podatku naliczonego od zakupów inwestycyjnych związanych z budową krytej pływalni.
Uznanie, czy odpłatne zakwaterowanie uczniów szkół w bursie, będącej jednostką budżetową Miasta, realizującą zadania własne gminy, należy uznać za podlegające wyłączeniu z VAT, na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o VAT, w związku z wykonywaniem przez Miasto zadań nałożonych innymi przepisami.