Interpretacja indywidualna z dnia 12 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.189.2024.2.RM
Opodatkowanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru, na podstawie art. 103 ust. 5aa pkt 2 ustawy.
Opodatkowanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru, na podstawie art. 103 ust. 5aa pkt 2 ustawy.
Wyrób stanowiący mieszaninę (...) o liczbie atomów (...) w cząsteczce (…). Zgodnie z oświadczeniem, produkt przeznaczony jest do (...). Wyrób prezentowany w opakowaniach stanowiących (...) o pojemności (...) ml z dodanym (...) w postaci (...). Waga produktu wynosi (…)
Zwolnienie od akcyzy benzyny lotniczej, tankowanej do samolotów wynajmowanych klientom wraz z paliwem
zastosowanie przez Spółkę zwolnienia od akcyzy w przypadku, gdy po sprzedaży wyrobów akcyzowych na rzecz podmiotu zużywającego podmiot ten przeznaczy je na cele naruszające warunki zwolnienia
Zwolnienie z akcyzy wyrobów akcyzowych przeznaczonych do statków powietrznych
Możliwość zaliczenia w koszty uzyskania przychodu zakupu samochodów osobowych wraz z przyczepą i comiesięczne faktury za kupioną benzynę
Produkcja poza składem podatkowym zmywacza przeznaczonego do usuwania farb i lakierów.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia 50% kwoty podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia paliwa od 1 lipca 2015 r.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT rozliczeń kosztów paliwa pomiędzy Spółką a Pracownikami oraz w zakresie uznania za dostawę towarów czynności wynikających z rozliczeń kosztów paliwa pomiędzy Spółką a Pracownikami (odsprzedaż części paliwa przeznaczonej na cele prywatne Pracowników) oraz w zakresie ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej rozliczeń kosztów paliwa
Sprzedaż przez Aeroklub paliwa lotniczego deklarowanego przy zakupie jako paliwo przeznaczone do zużycia do celów zwolnionych od akcyzy, spowoduje zmianę przeznaczenia tego paliwa.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania przychodu.
Stawka podatku do olejów mineralnych (benzyn) używanych do czyszczenia maszyn
Wnioskodawca występujący jako podmiot pośredniczący, który nabywa wyłącznie zwolnione od akcyzy paliwo lotnicze i dokonuje następnie jego dalszej odsprzedaży do celów objętych zwolnieniem i do celów nieobjętych zwolnieniem - może magazynować zwolnione od akcyzy paliwo w jednym zbiorniku.
(karty paliwowe) Czy Wnioskodawca powinien odprowadzić podatek VAT należny od kwoty z umowy 600 zł brutto, jak od przychodu, czy jest to kwota neutralna podatkowo (VAT), gdyż VAT należny jest po stronie stacji paliwowej, a VAT naliczony po stronie Zleceniodawcy (operatora telekomunikacyjnego)?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa do napędu pojazdów samochodowych.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym nabywane przez Wnioskodawcę paliwo lotnicze będzie zwolnione od podatku akcyzowego zgodnie z art. 32 ustawy z dnia 29 kwietnia 2011 r. o podatku akcyzowym?
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym nabywane przez Wnioskodawcę paliwo lotnicze będzie zwolnione od podatku akcyzowego zgodnie z art. 32 ustawy z dnia 29 kwietnia 2011 r. o podatku akcyzowym?
Podatek akcyzowy w zakresie zwolnienia od akcyzy paliwa lotniczego używanego do samolotu.
Gdy wyroby akcyzowe klasyfikowane do kodu CN 2710 12 25 są wyprowadzane ze składu podatkowego do podmiotu niebędącego odbiorcą w procedurze zawieszenia poboru akcyzy i jednocześnie producenta innych wyrobów niż wyroby energetyczne objęte są - z uwagi na przeznaczenie - zerową stawką akcyzy. Taką samą stawkę podatku stosuje się w przypadku odsprzedaży przedmiotowego wyrobu innemu podmiotowi, który będzie
treść informacji dotyczących paliw silnikowych (INF-D) oraz informacji dotyczących alkoholu etylowego (INF-A)
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z nabyciem samochodów przeznaczonych do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu, prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa służącego do ich napędu oraz braku obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego, po zakończeniu umowy najmu.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z leasingiem samochodu osobowego przeznaczonego do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa służącego do jego napędu.
brak obowiązku produkcji w składzie podatkowym wyrobów opodatkowanych stawką 0 zł
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej.