Interpretacja indywidualna z dnia 3 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.934.2021.1.IK
brak zastosowania art. 108 ust. 1 ustawy o VAT oraz anulowanie faktur.
brak zastosowania art. 108 ust. 1 ustawy o VAT oraz anulowanie faktur.
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci praw do znaku towarowego do spółki komandytowo-akcyjnej oraz trybu skorygowania rozliczenia podatku wynikającego z faktury aportowej
w zakresie wskazania, która ze spółek będzie zobowiązana do rozliczenia faktur korygujących zmniejszających kwotę podatku należnego dotyczących transakcji dokonanych przed dniem aportu, dla których potwierdzenie ich otrzymania przez kontrahenta zostało doręczone V. Sp. z o.o. w dniu bądź po dniu aportu
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania potwierdzenia odbioru faktury korygującej wysłanej na adres podmiotu wskazanego przez nabywcę w umowie za wypełniające przesłanki określone w art. 29 ust. 4a ustawy o podatku od towarów i usług.
Faktury oraz faktury korygujące wystawiane przez Spółkę w formacie PDF i przesyłane pocztą elektroniczną, spełniać będą warunki do uznania ich za faktury i faktury korygujące w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy w świetle art. 29 ust. 4a ustawy o podatku od towarów i usług, prawidłowe jest obniżenie podatku od towarów i usług należnego o kwotę wynikająca z korygujących faktur VAT, w miesiącu, w którym wystąpi jedno z następujących zdarzeń: 1. Wnioskodawca otrzymał pocztowe zwrotne potwierdzenie doręczenia Firmie Y korygujących faktur VAT; 2. Wnioskodawca otrzymał zwrot pocztowej przesyłki poleconej z adnotacja
Jak należy postąpić z fakturami VAT wystawionymi do dnia 31 października 2008r., w stosunku do których nie powstał obowiązek podatkowy?
Określenie czy Spółka ma prawo wystawić faktury korygujące do faktur wystawionych w roku 2006 oraz określenie z jaką datą Spółka powinna wystawić te faktury.
Jak należy postąpić z fakturami VAT wystawionymi do dnia 31 października 2008r., w stosunku do których nie powstał obowiązek podatkowy?
anulowanie faktury VAT wystawionej na Skarb Państwa Komendanta Głównego Policji w związku z wykonywaniem czynności w zakresie holowania i parkowania pojazdów.
Czy PPHU X Sp. z o.o. ma prawo do obniżenia podatku należnego w miesiącu wystawienia faktury korekty w sytuacji gdy nie posiada potwierdzenia odbioru faktury korekty przez nabywcę?
Czy w sytuacji opisanej we wniosku Spółka może skorygować podatek VAT należny w bieżącym miesiącu na podstawie nie podpisanej faktury korygującej?
W zintegrowanym systemie komputerowym powstaje faktura korygująca VAT, zmniejszająca lub zwiększająca VAT naliczony związany ze sprzedażą towarów. Faktura faktycznie okazuje się wadliwa. Klient odmawia jej przyjęcia odsyłając oryginał wraz z kopią. Zachodzi konieczność anulowania faktury poprzez wystawienie faktury korygującej przeciwnej co do znaku. Chcielibyśmy nadmienić, iż nasz program magazynowy