Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 4 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0115-KDST2-2.440.127.2022.2.RS
WIS TOWAR - szprot w słoiku.
Możliwość obniżenia stawki amortyzacyjnej dla wybranych lub wszystkich środków trwałych w odniesieniu do lat podatkowych 2012-2016.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej obniżenia stawek amortyzacyjnych w roku 2021 oraz latach poprzednich- inny rok obrotowy niż kalendarzowy.
czy Spółka może dokonać obniżenia stawek amortyzacji dla wybranej grupy środków trwałych amortyzowanych wg metody liniowej, przy podjęciu decyzji w trakcie bieżącego roku podatkowego (2020 rok) ze skutkiem zastosowania obniżonych stawek amortyzacji począwszy od pierwszego miesiąca bieżącego roku podatkowego, tj. od 1 stycznia 2020 roku.
W zakresie ustalenia, przez Wnioskodawcę przy zastosowaniu amortyzacji liniowej obniżonych rocznych stawek amortyzacyjnych dla obiektu oczyszczalni ścieków w wysokości 2%, nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej oraz sieci wodociągowej w wysokości 1,7%, ma prawo obniżyć stawki amortyzacyjne.
Obniżona stawka podatku dla wyrobu o PKWiU 10.61.33.0.
w zakresie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 5% do dostawy soków owocowych produkowanych przez Wnioskodawcę
Dotyczy ustalenia, czy obniżenie stawek amortyzacyjnych, o którym mowa w art. 16i ust. 5 ustawy o PDOP, może zostać dokonane do dowolnej wysokości (np. nawet do poziomu 0,1%).
Możliwość zastosowania obniżonej stawki amortyzacyjnej w stosunku do środków trwałych zmodernizowanych, a wprowadzonych wcześniej do ewidencji środków trwałych i amortyzowania tych środków metodą liniową w wysokości ustalonej stawki odpowiadającej przewidywanemu okresowi użytkowania środków trwałych.
Czy Wnioskodawca ma prawo do obniżenia stawek amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16i ust. 5 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 2343 z późn. zm.), dla środków trwałych w tym również do stawki 0% ?
w zakresie zastosowania 8% stawki podatku VAT do dostawy wyrobów ciastkarskich tj. towarów z grupowania PKWiU 10.71.12.0, dla których minimalna data trwałości nie przekroczy 45 dni
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy baterii do aparatów słuchowych.
Czy stosowanie stawki VAT 8% do sprzedaży usług architektonicznych, w tym projektów urbanistycznych i projektów architektury wnętrz jest zgodne z przepisami prawa podatkowego?
Dotyczy zastosowania preferencyjnej 5% stawki podatku dla dostawy bezglutenowych kremów o różnych smakach
1. Możliwość obniżenia stawek amortyzacyjnych dla niektórych samochodów osobowych do poziomu 1% ze skutkiem od początku roku podatkowego lub od miesiąca, w którym samochody zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych.2. Uprawnienie do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pomniejszających przychód uzyskany ze sprzedaży samochodów osobowych (amortyzowanych zarówno wg maksymalnej, jak i obniżonej
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka może według własnego uznania i niezależnie od stawek amortyzacyjnych wynikających z obowiązującej w Spółce polityki rachunkowości - z zachowaniem terminów, o których mowa w art. 16i ust. 5 UPDOP - obniżyć do dowolnej wysokości (nawet bliskiej zeru) stawki amortyzacji podatkowej w stosunku do stawek amortyzacyjnych stosowanych przez Spółkę
Czy stosowanie stawki VAT 8% do sprzedaży usług architektonicznych, w tym projektów urbanistycznych i projektów architektury wnętrz jest zgodne z przepisami prawa podatkowego?
Czy wniesienie przez Gminę do Spółki aportu w postaci lokalu użytkowego przystosowanego na salę treningową dla szermierki wraz z przynależnym udziałem w prawie użytkowania wieczystego gruntu będzie dla lokalu zwolnione od podatku VAT (na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 lub 10a ustawy o VAT), a ustanowienie prawa użytkowania wieczystego gruntu opodatkowane podatkiem VAT (zgodnie z art. 29 ust. 5a ustawy
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla pieczywa, którego data minimalnej trwałości lub termin przydatności do spożycia przekracza 14 dni.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla wyrobów ciastkarskich i ciastek świeżych, których data minimalnej trwałości lub termin przydatności do spożycia przekracza 14 dni lub 45 dni.
Podatek akcyzowy w zakresie prawa do obniżenia akcyzy.
Czy od pierwszego miesiąca każdego roku podatkowego Spółka może dokonać dowolnego podwyższenia lub dalszego obniżenia wcześniej obniżonych stawek amortyzacyjnych (także jedynie w odniesieniu do niektórych / wybranych środków trwałych), jednakże do poziomu nie wyższego niż wynika to z Wykazu stawek amortyzacyjnych (załącznik nr 1 do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)?
Czy od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego (lub w momencie pierwszego wprowadzenia do ewidencji) Spółka może dokonać obniżenia stawek amortyzacyjnych, o którym mowa w art. 16i ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dla środków trwałych będących już przedmiotem amortyzacji jak i środków trwałych, które nie zostały jeszcze wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości