Interpretacja indywidualna z dnia 2 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.187.2024.1.MST
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Wypłata świadczenia wdowiego z USA.
Czy w związku z przedstawionym stanem faktycznym Wnioskodawca ma obowiązek składania zeznania rocznego w Polsce i rozliczania opisanych dochodów osiągniętych za granicą?
Sposób rozliczenia w deklaracji PIT-38 przychodów i kosztów z tytułu transakcji na rynku F. dokonywanych za pośrednictwem zagranicznego brokera oraz dochodu uzyskanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych.
Czy w przypadku wypłaty dywidendy przez Spółkę na rzecz Wnioskodawcy, Wnioskodawca może odliczyć od podatku należnego na terenie Polski podatek u źródła z tytułu wypłaty dywidendy na terytorium Cypru wynikający z art. 24 ust. 3 polsko-cypryjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania w wysokości 10% kwoty dywidendy brutto, niezależnie od tego, czy 10% podatek u źródła został faktycznie zapłacony
Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia od podatku należnego w Polsce kwoty podatku w wysokości 10% kwoty dywidend, który stanowiłyby podatek do zapłacenia na Cyprze, gdyby nie zwolnienie tego rodzaju dochodów od podatku zgodnie z wewnętrznym prawem cypryjskim.
metoda ustalenia limitu odliczenia podatku zapłaconego u źródła w sytuacji kumulacji dochodów
Zasady opodatkowania dochodów uzyskiwanych w Wielkiej Brytanii.
Czy obliczając wysokość polskiego podatku z tytułu otrzymanych Dywidend Wnioskodawca ma prawo obniżyć ten podatek o podatek, jaki może być nałożony przez państwo cypryjskie, czyli o podatek wynoszący 10% wartości Dywidend, bez względu na fakt, czy podatek od tych Dywidend został faktycznie zapłacony na Cyprze (tj. także w sytuacji, gdy taki podatek nie został zapłacony na Cyprze)?
Który kraj jest właściwy dla zobowiązania podatkowego za 2006 r. w świetle umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską i Norwegią?
czy dochód uzyskany przez podatnika mającego miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w kraju, z którym Polska nie posiada umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, nie podlega opodatkowaniu w Polsce.
Czy kwota zwróconego częściowo w 2005 r. podatku zapłaconego za granicą (i potrąconego w zeznaniu za 2004 r.) podlega doliczeniu do dochodów osiągniętych w 2005 r. lub doliczeniu do podatku za 2005 r. ?
Podatnik przeniósł prawa patentowe do wynalazku, którego był współtwórcą. Prawo do patentu zostało wykupione przez amerykańską firmę na podstawie umowy zrzeczenia. Z tego tytułu otrzymał jednorazowe wynagrodzenie w wysokości 4.000 USD. Podatnik prezentuje stanowisko, iż zgodnie z umową podpisaną między Rządem Polski i USA (Dz. U. z 1976 r. Nr 31, poz. 178) wysokość podatku nie powinna przekroczyć 10%
Czy podatniczka ma obowiązek złożenia zeznania rocznego za 2004 r. i wykazania w nim dochodów z pracy w Wielkiej Brytanii, jeżeli w Polsce nie uzyskała żadnych dochodów?
Syn pełnomocnika mieszka w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej od września 2001r., gdzie kontynuuje studia podyplomowe - doktoranckie, pracując jednocześnie na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Stanu Minnesota w Minneapolis, z którego to tytułu otrzymuje wynagrodzenie opodatkowane zgodnie z prawem USA.W Polsce nie posiada samodzielnego mieszkania i innego majątku oraz nie prowadzi jakiejkolwiek działalności
Czy korzystają ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych ( j.t. Dz.U. z 2000 roku, Nr 14, poz.176 z późn. zm.), w brzmieniu obowiązującym w 2005 roku, wypłacone podatnikowi w 2005 roku przez Bank PKO S.A., na podstawie zlecenia dewizowego wydanego przez ZUS I Odział