Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2019, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.64.2019.3.JN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.64.2019.3.JN
Opodatkowanie nabywanej przez Wnioskodawcę usługi transportu towarów drogą morską.
Opodatkowanie nabywanej przez Wnioskodawcę usługi transportu towarów drogą morską.
1. Czy dostawa urządzeń przeznaczonych do środków transportu morskiego znajdujących się poza granicami Wspólnoty jest opodatkowana stawką podatku w wysokości 0%, tak samo jak dla dostaw dokonywanych w kraju, czy też zastosowanie tej stawki uzależnione jest dodatkowo od uzyskania dokumentu SAD? 2. Jeżeli koniecznym dla zastosowania stawki podatku 0% jest posiadanie dokumentu SAD, a jego brak powoduje
Czy prawidłowo stosowana jest stawka 0% w fakturach wystawianych po wykonaniu wyżej opisanej obszernie usługi, w oparciu o przepis: 1. art. 83 ust. 1 pkt 3 ustawy, który dotyczy dostawy części do środków transportu morskiego i rybołówstwa morskiego o symbolu PKWiU 35.11.24, PKWiU 35.11.31, PKWiU 35.11.32 - gdy częściami załadowywanymi i wyładowywanymi są bloki kadłubowe tych statków? 2. art. 83 ust
Czy w związku z tym, że obie operacje stanowią integralną część wewnątrzwspólnotowej usługi transportu towarów możliwe jest stosowanie obniżonej stawki przy obydwu operacjach?
Czy do zastosowania stawki 0% na sprzedawane części wystarczy oświadczenie nabywcy o dostarczeniu ich na statek pełnomorski, np. chłodniczy?
Czy właściwie w przedstawionym stanie faktycznym ustalono miejsce opodatkowania poprzez wskazanie, iż nabywca usługi, który jest zarejestrowany w innym państwie członkowskim, jest zobowiązany do opodatkowania usług w państwie, które nadało ten NIP?
Czy wykonywane przez Jednostkę usługi remontu kontenerów na zlecenie i rachunek beneficjentów będących armatorami morskimi i mających siedzibę w krajach spoza Unii Europejskiej, w świetle art. 83 ust. 1 pkt 17 ustawy o podatku od towarów i usług podlegają opodatkowaniu wg 0% stawki podatku VAT?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy stosować w przypadku sprzedaży armatorom morskim części do środków transportu morskiego i rybołówstwa morskiego oraz wyposażenia do tych środków?
Podatnik zapytuje jaką stawką podatku VAT należy opodatkować najem statku pasażerskiego zaklasyfikowanego do grupowania PKWiU 35.11.21-33.12.?
Podatnik sformułował pytanie, jaką stawką podatku należy opodatkować usługi przesortowania towaru, ofoliowania uszkodzonych kartonów, ułożenia towaru na paletach?
Zdaniem Podatnika w sytuacji gdy świadczy on usługi na towarach będących ładunkami środków transportu morskiego ma prawo do zastosowania stawki podatku VAT 0%, zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 17 ustawy o podatku od towarów i usług z 11.03.2004r. (Dz. U. Nr 54, poz. 535). Natomiast w sytuacji gdy usługi wykonywane są na ładunku nie powiązanym z żadnym środkiem transportu morskiego należy je opodatkować
Podatnik zwraca się o potwierdzenie prawidłowości ww. postępowania.Spółka stwierdza, , że art. 83 ust. 1 pkt 3 nowej ustawy (Dz. U. Nr 54, poz. 535) mówi o podmiotowym stosowaniu stawki 0 % VAT podczas sprzedaży na rzecz polskich podmiotów gospodarczych.