Interpretacja indywidualna z dnia 19 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.276.2024.2.APR
Skutki podatkowe transakcji „sprzedaży” Budynku na rzecz Właścicieli Gruntu.
Skutki podatkowe transakcji „sprzedaży” Budynku na rzecz Właścicieli Gruntu.
Skutki podatkowe dla usług świadczonych przez Spółkę związanych z weryfikacją dokumentacji projektowej na rzecz Klienta.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz obowiązek rejestracji do celów VAT.
Opodatkowanie na terytorium Polski usług kształcenia zawodowego oraz obowiązku rejestracji dla celów podatku od towarów i usług.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika prowadzącego działalność gospodarczą, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy, obowiązek rejestracji dla celów VAT, ustalenie miejsca świadczenia usług oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Obowiązki rejestracyjne i dokumentacyjne z tytułu świadczenia usług na rzecz podmiotu z siedzibą w kraju będącego członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Miejsce świadczenia usług, obowiązek rejestracji oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Obowiązek rejestracji na potrzeby podatku VAT w Polsce, określenia podmiotu zobowiązanego do rozliczenia podatku w związku z dokonaną transakcją, uznania opisanej transakcji za świadczenie kompleksowe jako dostawa towarów, rozliczenia zaliczki otrzymanej przed dokonaniem rejestracji jako czynny podatnik VAT oraz po dokonaniu rejestracji jako czynny podatnik VAT, oraz prawa do odliczenia podatku przez
Braku obowiązku rejestracji do celów podatku VAT oraz rozliczania podatku z tytułu importu usług lub wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz brak obowiązku rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i usług
Odliczenie podatku naliczonego z tytułu zakupu środka trwałego przez rejestracją.
Posiadanie przez Wnioskodawcę stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, obowiązek rozliczenia podatku z tytułu dokonanej dostawy z montażem oraz obowiązek rejestracji dla celów podatku VAT w Polsce.
Prawo do odliczenia w całości podatku VAT w pierwszej deklaracji VAT-7K za I kw. 2016 r. z faktury VAT: 218/2015 dokumentującej nabycie maszyny rolniczej, która została zakupiona wyłącznie do celów prowadzenia działalności opodatkowanej; 663/2015 dokumentującej nabycie sprzętu rolniczego służącego czynnościom zwolnionym, a od 01.01.2016 r. nastąpiła zmiana przeznaczenia tego sprzętu.
W celu kalkulacji wskaźnika proporcji, o którym mowa w art. 90 ustawy, roczny obrót na potrzeby proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2-6 i 10 ustawy, będzie obejmować całość sprzedaży przez Wnioskodawcę jako polskiego podatnika VAT, niezależnie od miejsca jej opodatkowania. Natomiast struktura sprzedaży Jednostki Macierzystej jako podatnika zarejestrowanego w kraju siedziby, lub w innym kraju członkowskim
Rozpoznania i rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, oraz używania niemieckiego numeru VAT w odniesieniu do transakcji najmu maszyn.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług związanych z zakwaterowaniem.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych przed rozpoczęciem działalności gospodarczej - przed zarejestrowaniem się jako podatnik VAT czynny oraz okresu rozliczeniowego w którym Wnioskodawca będzie uprawniony do odliczenia podatku VAT z otrzymanych faktur.
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz zwrotu tego podatku z tytułu nabycia obciążonych polskim VAT towarów zlokalizowanych w Polsce oraz usług korzystania z autostrad zlokalizowanych w Polsce (przejazdu autostradami) wykorzystywanych przez Wnioskodawcę do świadczenia usług transportowych na rzecz innych podmiotów z Grupy?
Obowiązek rejestracji dla celów VAT.
Czy po dokonaniu rejestracji działalności gospodarczej, którą Zainteresowana planuje rozpocząć w IV kwartale 2011 r. będzie ona mogła dokonać odliczeń podatku VAT z faktur dotyczących budowy i zakupu wyposażenia, wystawionych przed rozpoczęciem działalności gospodarczej i rejestracji jako podatnika VAT?
zgłoszenie rejestracyjne (VAT-R) dokonane przez Wnioskodawcę, który przejął gospodarstwo rolne w drodze spadku po zmarłym mężu, jest ważne bez ponownego spełnienia przez Wnioskodawcę warunków określonych w art. 43 ust. 3 i 4 ustawy
Czy w przypadku dokonania sprzedaży środka trwałego (działki budowlanej), Wnioskodawca korzystający do tej pory ze zwolnienia podmiotowego z VAT utraci prawo do zwolnienia i zobligowany będzie do zarejestrowania się jako podatnik VAT czynny przed dokonaniem przedmiotowej sprzedaży, a sama sprzedaż będzie opodatkowana VAT?