Interpretacja indywidualna z dnia 22 sierpnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.386.2023.4.IK
Skutki podatkowe z tytułu nabycia i sprzedaży Certyfikatów CO2 w ramach Kontraktów Terminowych.
Skutki podatkowe z tytułu nabycia i sprzedaży Certyfikatów CO2 w ramach Kontraktów Terminowych.
Obowiązki płatnika w związku z realizacją programu o charakterze motywacyjnym.
Wzajemne rozliczenia w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej (kompensata nettingowa jako dzień uregulowania zobowiązań i moment powstania podatkowych różnic kursowych; umowny kurs nettingowy jako kurs faktycznie zastosowany; uczestnictwo w systemie zabezpieczającym kurs waluty, w tym możliwość i moment rozpoznania przychodów i kosztów podatkowych; kursy faktycznie zastosowane a odchylenia o +/
Kursy waluty przy różnicach kursowych oraz moment powstania przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu transakcji rzeczywistych i nierzeczywistych typu forward (pochodne instrumenty finansowe)
Czy w sytuacji gdyby doszło do umorzenia całości lub części zobowiązania Spółki wobec banku z tytułu rozliczenia umów opcyjnych, w tym nie wykluczone, że doszłoby do umorzenia całości lub części odsetek od tego zobowiązania, kwota ewentualnie umorzonych odsetek będzie stanowiła przychód dla wspólnika Spółki będącego osobą prawną, tj. Spółki z o.o.? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
W sytuacji gdyby doszło do umorzenia całości lub części zobowiązania (tj. kwoty głównej jak i odsetek) Spółki wobec banku, czy kwota umorzonego zobowiązania będzie stanowić przychód dla wspólnika Spółki, tj. osoby prawnej (Spółki z o.o.)? Jeśli tak to w którym momencie przychód ten powinien zostać rozpoznany? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3b)
Opodatkowanie dostawy towarów i usług z opóźnionym terminem dostawy w ramach rynku terminowego - sprzedaż kontraktów terminowych na dostawę energii, praw inkorporowanych w świadectwach pochodzenia oraz uprawnień do emisji CO2 jako czynność podlegająca opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki podstawowej, dokumentowana za pomocą faktury VAT.
W zakresie obrotu energią elektryczną oraz w zakresie obrotu kontraktami terminowymi.
Podatnik wnioskuje o odpowiedź na pytanie, czy prawidłowo księguje wartość historyczną dla celów podatkowych wpływu na własny rachunek bankowy kwoty salda pozostającego po przeprowadzeniu rozliczenia, tj. czy prawidłowym jest, że wpłata przez spółkę B AG kwoty pozostającej po rozliczeniu jest księgowana dla celów podatkowych po kursie wynikającym zawartego kontraktu terminowego forward?