Interpretacja indywidualna z dnia 9 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB.2-2.4014.301.2022.1.MZ
Możliwość zwolnienia z opodatkowania zmiany umowy spółki.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania zmiany umowy spółki.
Czy nabycie przez Wnioskodawcę Wierzytelności Spółki w drodze datio in solutum, w ramach opisanego zdarzenia przyszłego, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Skutki podatkowe zawarcia umowy datio in solutum.
Czy Spółka może korzystać ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych? Czy w przypadku podwyższenia kapitału dokonanego na podstawie uchwały z 11 grudnia 2017 r. wystąpiła nadpłata podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z niezastosowaniem zwolnienia określonego w art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy Spółka może korzystać ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych? Czy w przypadku podwyższenia kapitału dokonanego na podstawie uchwały z 20 grudnia 2017 r. wystąpiła nadpłata podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z niezastosowaniem zwolnienia określonego w art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
W zakresie skutków podatkowych przekazania środków pieniężnych przez Wnioskodawcę powiernikowi w ramach zawartej umowy powierniczej
Czy w związku z zawarciem Umowy na Powierniku ciąży obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC) a w szczególności, czy w związku z nieodpłatnym przeniesieniem przez Powiernika na rzecz Powierzającego własności Akcji, które nastąpi w przyszłości w wykonaniu postanowień Umowy, na Powierniku będzie ciążył obowiązek zapłaty PCC, a jeżeli tak, to w jaki sposób Powiernik powinien
skutki podatkowe nieodpłatnego przeniesienia przez powiernika na Wnioskodawczynię własności akcji w ramach zawartej umowy powiernicze
Czy w związku z zawarciem Umowy na Powierniku ciąży obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC) a w szczególności, czy w związku z przekazaniem przez Powierzającego Powiernikowi środków pieniężnych na objęcie Akcji w Spółce, które nastąpiło na podstawie Umowy, na Powierniku ciąży obowiązek zapłaty PCC, a jeżeli tak, to w jaki sposób Powiernik powinien obliczyć wysokość należnego
skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania środków pieniężnych przez Wnioskodawczynię powiernikowi w ramach zawartej umowy powierniczej
Czy opisana w niniejszym wniosku Umowa podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC), a konkretnie czy nieodpłatne przeniesienie przez Powiernika na rzecz Wnioskodawcy własności Akcji, które nastąpi w przyszłości na podstawie Umowy będzie podlegać opodatkowaniu PCC, a jeśli tak to w jakiej wysokości? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1 lit. b)
Czy opisana w niniejszym wniosku Umowa podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC), a konkretnie czy przekazanie przez Wnioskodawcę Powiernikowi środków pieniężnych na objęcie Akcji w Spółce, które nastąpiło na podstawie Umowy podlega opodatkowaniu PCC, a jeśli tak to w jakiej wysokości? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1 lit. a)
Czy opisana umowa podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych a konkretnie, czy nieodpłatne przeniesienie przez Powiernika na rzecz Wnioskodawcy własności akcji, które nastąpi w przyszłości na podstawie umowy powiernictwa, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, a jeśli tak to w jakiej wysokości?
Czy prawidłowym jest stanowisko Wnioskodawcy, że przeniesienie własności środków pieniężnych przez Zleceniodawcę (Wnioskodawcę) na rzecz Zleceniobiorcy (Powiernika), w celu umożliwienia Zleceniobiorcy wykonania umowy, nie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
W zakresie uznania transakcji sprzedaży nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
w zakresie skutków podatkowych sprzedaży składników majątkowych związanych z działalnością w zakresie outsourcingu procesów biznesowych.
Czy umowa datio in solutum, na podstawie której Spółka otrzyma wierzytelności pożyczkowe będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy umowa datio in solutum, na podstawie której Spółka otrzyma wierzytelności pożyczkowe będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy umowa przenosząca prawo własności udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością jako spłaty udzielonych uprzednio pożyczek podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy na gruncie przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego czynność zawarcia umowy o tzw. świadczenie w miejsce wykonania będzie podlegała po stronie komandytariusza (Wnioskodawczyni) opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy nabycie własności przedsiębiorstwa Dłużnika lub jego zorganizowanej części przez Wnioskodawcę w trybie opisanym powyżej podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy nabycie własności przedsiębiorstwa Dłużnika lub jego zorganizowanej części przez Wnioskodawcę w trybie opisanym powyżej podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy zawarta pomiędzy stronami umowa datio in solutum, w ramach której Pożyczkodawca w celu zwolnienia się z ciążącego na nim zobowiązania do wydania środków pieniężnych do świadczenia zastępczego w formie przeniesienia na rzecz Wnioskodawcy własności przedsiębiorstwa, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy opisane wyżej zdarzenia (wpłaty na rachunek Strony) należy uznać za podlegające podatkowi od czynności cywilnoprawnych?