O remontach raz jeszcze
Nie każdy wydatek poniesiony na przebudowę, rekonstrukcję lub modernizację środków trwałych powoduje powiększenie ich wartości początkowej. Warunkiem zwiększenia podstawy odpisów amortyzacyjnych jest poniesienie wydatku powodującego wzrost wartości początkowej.
Spółka ponosiła wydatki związane z adaptacją wynajmowanego lokalu dla potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej. Strony umowy najmu uzgodniły, że niektóre wydatki związane z adaptacją lokalu zostaną zwrócone spółce w formie kompensaty polegającej na zwolnieniu spółki z obowiązku wpłaty miesięcznego czynszu do wysokości kwoty poniesionych wydatków.Pytanie spółki:Czy wydatki te (które częściowo zostaną
Czy w przedstawionej sytuacji Podatnik zachowuje prawo do ulgi z tytułu systematycznego oszczędzania w kasie mieszkaniowej?
Czy wydatki związane z "adaptacją " obiektu pałacowego przed oddaniem go do używania stanowią koszt uzyskania przychodów?Czy koszty nabycia mebli wraz z Pałacem stanowi koszt podatkowy?
Czy Podatnik może ustalić wartość początkową przedmiotowego lokalu użytkowego w oparciu o wycenę dokonaną przez powołanego przez niego biegłego? USIII/415-2/5/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy nakłady ponoszone na adaptację poddasza a następnie wpłata wkładu budowlanego są wydatkami upoważniającymi do skorzystania ze zwolnienia od podatku ze sprzedaży nieruchomości?
Podatniczka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu. Na potrzeby działalności gospodarczej zawarła umowę najmu na następujących warunkach:okres najmu 15 lat,czynsz najmu 200,00 zł brutto miesięcznie,czynsz płatny w momencie odliczenia przez podatniczkę wszelkich kosztów adaptacji budynku na cele handlowe, które będą w całości zaliczone na poczet należnych kolejnych opłat czynszowych (wykonanie
1. Jeżeli korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych wprowadzając jednocześnie środek trwały w ewidencje środków trwałych to czy ów będzie następnie amortyzowała wpisując raty amortyzacji w koszty funkcjonowania szkoły? 2. Czy wyznaczając wartość budynku podatnik może czynić to następująco: wartość budynku przy zakupie (ustalona na podstawie aktu notarialnego) plus koszty remontu
Czy zwolniony od 10% zryczałtowanego podatku dochodowego jest przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości przed uływem 5 lat od dnia jej nabycia, jeżeli zostanie przeznaczony na adaptację budynku gospodarczego na mieszkanie?
Zdaniem Podatnika powyższa kwalifikacja usług umożliwia zastosowanie 7% stawki podatku VAT lub 22% stawki podatku VAT w zależności od rodzaju obiektu, w którym wykonywana jest usługa.Zgodnie z art. 51 ustawy o VAT, 7% stawkę podatku należy zastosować w przypadku, gdy usługa będzie wykonywana w budynkach uwzględnionych w załączniku nr 5 poz. 86 ustawy, natomiast w pozostałych obiektach usługę tę należy
Czy należy zapłacić podatek dochodowy od przychodu ze sprzedaży nowopowstałej części lokalu mieszkalnego z adaptacji strychu włączonej do istniejacego lokalu mieszkalnego nabytego w darowiźnie?
Czy poniesione w latach 2002 i 2003 wydatki na adaptację budynku gospodarczego na cele mieszkalne uprawniają do odliczeń w ramach tzw. ulgi remontowej?
Czy wydatki na zabudowanie balkonu i powiększenie pokoju w celu poprawy bezpieczeństwa i stworzenia możliwości zainstalowania urządzeń do rehabilaitacji osoby niepełnosprawnej podlegają odliczeniu od dochodu w ramach ulgi na raehabilitację?
dotyczy możliwości ustalenia w oparciu o wycenę biegłego wartości początkowej nieruchomości zakupionej w listopadzie 2001 r., a następnie remontowanej i modernizowanej z przeznaczeniem na wynajem oraz możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10 %
Zwrot ugi mieszkaniowej na adaptację strychu na cele mieszkaniowe przy zniesieniu współwłasności i zamianie po adaptacji mieszkania.
Od kiedy należy naliczać odpisy amortyzacyjne oraz jak ustalić wartość początkową środka trwałego w przypadku ponoszonych nakładów na adaptację lokalu dla celów prowadzonej działalności gospodarczej ?
dotyczy amortyzacji budynku niemieszkalnego
Czy zawarcie umowy najmu lokalu użytkowego, w treści której wynajmujący na okres adaptacji lokalu przez najemcę (okres 1, 2 m-cy) zrezygnował z pobierania czynszu (umowa najmu zawarta na czas nieokreślony), należy traktować jako nieodpłatne udostępnienie nieruchomości w związku z art. 13 ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)?