Jaka jest stawka ryczałtu na roboty ziemne wykonywane przez mikrokoparkę
Zamierzam świadczyć roboty ziemne wykonywane przez mikrokoparkę. Jaką stawką ryczałtu powinienem opodatkować takie usługi?
Zamierzam świadczyć roboty ziemne wykonywane przez mikrokoparkę. Jaką stawką ryczałtu powinienem opodatkować takie usługi?
Trwająca pandemia koronawirusa odciska piętno w wielu obszarach naszego życia. Jak obecna sytuacja wpływa na prawo budowlane, w szczególności przy budowie lub przebudowie obiektów celem ich dostosowania do pełnienia funkcji szpitali lub izolatek? Co z wysokością wynagrodzenia za roboty budowlane w związku z realizowanymi inwestycjami?
Okres letni to nie tylko czas wypoczynku. W tym czasie wiele firm decyduje się na rozpoczęcie remontu czy rozpoczęcie budowy nowego obiektu.
W jakim terminie powinienem odprowadzić VAT przy wykonywaniu robót budowlanych? Jak należy rozliczyć VAT w przypadku zapłaty częściami? Czy należy go rozliczać w taki sam sposób będąc wykonawcą bezpośrednim jak będąc podwykonawcą?
Prowadzę firmę budowlaną. Zawarłem z inwestorem umowę na świadczenie usług generalnego wykonawstwa, za które będę otrzymywał wynagrodzenie. Jako generalny wykonawca będę pełnił funkcję gospodarza terenu budowy (większość prac budowlano-montażowych zlecana będzie innym podmiotom). Moja rola będzie się sprowadzać do koordynowania robót i pełnej odpowiedzialności za efekty i skutki działań zatrudnionych
Jak dokumentować usługę, gdy jest wykonana z materiałów zakupionych przez jej wykonawcę? Ile faktur należy w takim przypadku wystawić?
Czy należy obliczyć VAT od każdej zaliczki na roboty budowlane lub budowlano-montażowe?
Chciałabym się dowiedzieć, jak mam ustalać obowiązek podatkowy w VAT, jeśli na FA VAT mam następujące pozycje: 1) pompowanie betonu towarowego, oraz 2) dojazd do klienta. Czy traktować wymienione czynności jako dwie odrębne usługi, czy jako jedną spójną usługę, gdyż dojazd jest niezbędny do wykonania usługi pompowania betonu?
Jaką stawkę VAT zastosować na roboty budowlane w ośrodku szkolno-wychowawczym? Uważam, że 22%, czy słusznie?
Wykonujemy usługi polegające na wierceniu studni głębinowych oraz otworów pod ogrzewanie geotermalne. W ich wyniku budynek zaopatrzony jest w wodę i ogrzewanie. Do tej pory stosowaliśmy stawkę VAT 22%, wystawiając fakturę i paragon z kasy fiskalnej, dopinany do jej kopi. Czy nasze usługi możemy zaliczać do infrastruktury towarzyszącej budownictwu mieszkaniowemu i stosować do 31 grudnia 2007 r. stawkę
W związku ze zmianą stawek podatkowych w podatku od towarów i usług mamy wątpliwości, jaka stawka podatku obowiązuje na fakturach wystawionych w kwietniu 2004 r. (po wykonaniu usługi), gdy obowiązek podatkowy jest w maju 2004 r. - stawka podatku była 7%. Wątpliwość dotyczy robót budowlano-montażowych (szczególny obowiązek podatkowy). Od 1 maja 2004 r. obowiązuje stawka 22%.
W projekcie ustawy o VAT są zawarte m.in. przepisy przejściowe, które miały przedłużyć do 30 kwietnia 2004 r. stosowanie, analogicznych jak w 2003 r., stawek podatku od towarów i usług na następujące towary i usługi: materiały budowlane, roboty budowlano-montażowe i remonty związane z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą oraz obiekty budownictwa mieszkaniowego lub ich części, z
Działalność naszej spółki polega na wykonywaniu robót budowlanych. Zawarliśmy duży kontrakt na remont i dobudowanie części obiektu handlowego. Kontrakt przewiduje ustanowienie kaucji gwarancyjnej w wysokości 5% wartości netto kontraktu. Kaucja ma być tworzona częściowo w formie potrąceń z faktur za częściowo wykonane roboty (50%) oraz poprzez wniesienie jej w pieniądzu na rachunek bankowy wskazany