Jak rozliczyć wkład niepieniężny na podwyższenie kapitału zakładowego
Proszę o wskazanie, jak rozliczyć wkład niepieniężny na podwyższenie kapitału zakładowego i jakie skutki podatkowe wywołuje on po stronie udziałowców?
Proszę o wskazanie, jak rozliczyć wkład niepieniężny na podwyższenie kapitału zakładowego i jakie skutki podatkowe wywołuje on po stronie udziałowców?
Czy opłaty notarialne, skarbowe i inne ponoszone w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego istniejącej spółki stanowią koszt uzyskania przychodu?
Do końca bieżącego roku spółki kapitałowe mają obowiązek dokonać stosownego podwyższenia kapitału zakładowego. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinny podwyższyć kapitał zakładowy co najmniej do wysokości 25 000 zł oraz spełnić wymogi dotyczące minimalnej wartości udziału, tj. kwoty 500 zł. Najpóźniej do końca 2005 r. spółki te obowiązane są osiągnąć minimalną wysokość kapitału zakładowego
Jak ująć w księgach przekazanie kapitału zapasowego na kapitał podstawowy? Jak zaksięgować bezpośrednie podwyższenie kapitału przez właścicieli? Jak potraktować różnice kursowe od kapitału wpłaconego w walucie obcej?
Jak opodatkować dochody z udziałów w zyskach osób prawnych? Czy przekształcenia spółek podlegają opodatkowaniu? Kiedy powstaje przychód?
Konwersja wierzytelności na kapitał zakładowy polega na przekształceniu wierzytelności przysługującej wierzycielowi wobec spółki w udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. W zależności od tego, czy konstrukcję tę opisujemy ze strony wierzyciela, czy ze strony dłużnika, możemy mówić o konwersji wierzytelności bądź długu.