Z funduszu rehabilitacji nie można zapłacić za program kadrowy
Przedsiębiorcy posiadający status zakładu pracy chronionej (ZPChr) są zobowiązani do prowadzenia zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (zfron).
Wynagrodzenia wypłacamy 10. dnia następnego miesiąca za miesiąc poprzedni. W deklaracji WN-D z załącznikami INF-D-P za okres sprawozdawczy styczeń 2012 wypłata wynagrodzeń nastąpiła 10 lutego br. W związku z tym do kosztów płacy doliczyłam składkę rentową finansowaną przez pracodawcę w nowej wysokości 6,5%. Czy postąpiłam prawidłowo?
Środki z zfśs i zfron mogą być wykorzystane na cele związane z pomocą poszkodowanym z terenów dotkniętych tegorocznymi powodziami. Pracodawcy, którzy mimo powodzi utrzymają zatrudnienie, mogą liczyć na zwrot kosztów płac z Funduszu Pracy.
Jako zakład pracy chronionej posiadamy zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, rachunek bankowy prowadzony dla tego funduszu, a od stycznia 2011 r. będziemy prowadzić osobny raport kasowy dla kasy ZFRON. Prowadzimy pełną księgowość. Czy ewidencja księgowa na kontach 837 (Fundusz ZFRON), 136 (Rachunek bankowy ZFRON), 103 (Kasa ZFRON), 236 (Rozrachunki z pracownikami z tytułu ZFRON) zapewnia
Wynikiem ostatnich prac legislacyjnych jest ustawa z 24 czerwca 2010 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi z maja i czerwca 2010 r. Jej celem jest zagwarantowanie powodzianom niezbędnej pomocy oraz uproszczenie procedur związanych z usuwaniem skutków klęski żywiołowej.
Od 1 stycznia 2012 r. zmieniają się kwoty maksymalnego dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. W 2012 r. i w latach następnych najwyższe wsparcie otrzymają pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym, a najniższe - pracodawcy zatrudniający pracowników z lekkim stopniem niepełnosprawności.
W związku z rozwojem prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej i stopniowym zwiększeniem liczby pracowników proszę o wyjaśnienie, kiedy i w jakiej wysokości będę musiał płacić PFRON?