Podróż służbowa przedsiębiorcy - rozliczenie krok po kroku
Klient prowadzący KPiR, będący podatnikiem VAT ma możliwość nabycia towaru handlowego w bardzo atrakcyjnej cenie ale wyłącznie na paragon imienny. Płatność będzie zrealizowana kartą lub przelewem. Będzie udokumentowany przelew z konta firmowego. Czy na podstawie paragonu można ująć koszt w KPiR?
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 sierpnia do 2 września 2022 r. 3 sierpnia 2022 r. został opublikowany projekt zmiany przepisów dotyczących należności z tytułu podróży służbowych. Ma się zmienić nie tylko wysokość diet w podróżach krajowych, ale też wysokość diet i limity za nocleg w podróżach zagranicznych. Projekt zakłada podwyżkę diety z tytułu podróży służbowej
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 lipca do 3 sierpnia 2022 r.
Zmiany, które wprowadzono od 1 stycznia 2020 r. w wystawianiu faktur do paragonów, wzbudzają wątpliwości również co do zasad korygowania sprzedaży zaewidencjonowanej na kasie rejestrującej. Paragon z NIP do 450 zł to faktura, więc w tym przypadku obowiązują takie same zasady jak przy korekcie pozostałych faktur.
W bieżącym roku kilkakrotnie zmieniały się przepisy regulujące opodatkowanie podatkiem od towarów i usług. Nowelizacje dotyczyły zarówno ustawy o VAT, jak i rozporządzeń: w sprawie podatku akcyzowego i w sprawie kas rejestrujących. I mimo iż 1 stycznia br. weszły w życie zmiany do rozporządzenia w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o VAT, Minister Finansów 22 marca br. wydał zupełnie nowe
Firma (księgi handlowe), dokonując importu towarów własnym transportem, zakupuje paliwo za granicą. Na podstawie paragonu wystawiany jest dowód wewnętrzny (dowód księgowy zastępczy), który stanowi podstawę do dokonywania zapisów w księgach. Czy postępowanie takie jest prawidłowe?