Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 9 grudnia 1988 r., sygn. II SA 1260/88

      Organy państwa stosując prawo wewnętrzne powinny mieć na względzie, iż autorytet i wiarygodność Polski w stosunkach międzynarodowych budować można tylko wtedy gdy wykładnia prawa wewnętrznego stosowanego wobec obywateli uwzględnia - w rozmiarach możliwie najszerszych - normy międzynarodowe, które państwo zobowiązało się przestrzegać.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 29 listopada 1988 r., sygn. II SA 1315/88

      1. Dzieło naukowe, powstałe w warunkach wolności myśli i słowa, nie może być identyfikowane ze stanowiskiem rządu lub innego organu reprezentującego państwo. 2. Nieprzestrzeganie przez organy państwa zobowiązań międzynarodowych, służących praktycznej realizacji wolności słowa i druku, mogłoby być uznane za godzenie w konstytucyjne zasady polityki zagranicznej PRL.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 30 września 1988 r., sygn. II SA 1971/87

      Regulamin weryfikacyjny ZBoWiD przewidujący ograniczenia dowodowe, jako akt niższego rzędu nie może być sprzeczny z aktem wyższego rzędu /ustawy/, który takich ograniczeń dowodowych nie przewiduje. Również porozumienie pomiędzy organami ZBoWiD i MSW co do formy wystawiania zaświadczeń nie może wyłączyć stosowania art. 75 Kpa.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 11 lutego 1988 r., sygn. II SA 1263/87

      1. "Ważny interes Państwa" jest pojęciem prawnym niedookreślonym i w pełnym zakresie podlega kontroli Naczelnego Sądu Administracyjnego. 2. Interes ten nie może być rozumiany abstrakcyjnie. Musi to być "interes Państwa" /i to tylko "ważny interes"/, a więc nie interes przedsiębiorstwa, fabryki, miasta, interes lokalny czy regionalny lecz interes ogólnokrajowy.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 11 stycznia 1988 r., sygn. II SA 2125/87

      1. Państwo reprezentuje wszystkich obywateli, mających różne światopoglądy i poglądy, które mogą być artykułowane publicznie, zarówno przez każdego z osobna, jak i przez przedstawicieli wszystkich legalnie działających struktur, o ile mieszczą się one w granicach porządku konstytucyjnego socjalistycznego państwa. 2. Dopuszczalna jest również ze strony obywateli krytyka niesłuszna lub nietrafna, szczególnie

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00