Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok SA w Katowicach z dnia 26 listopada 2009 r., sygn. II AKa 255/09

      Automatyczne powiązanie okresu pełnienia funkcji z zaniechaniem obowiązku zgłoszenia wniosku o upadłość bez odniesienia się do świadomości poszczególnych oskarżonych, co do istnienia przesłanek złożenia takiego wniosku i czasu, w którym taką wiedzę mieli lub powinni mieć z racji pełnionych funkcji, nie może zostać zaakceptowane.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok SA w Łodzi z dnia 10 listopada 2009 r., sygn. III AUa 269/09

      Mimo braku przeszkód, aby prezes zarządu wspólnik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością był pracownikiem tej spółki, to w sytuacji, gdy status pracownika - wykonawcy pracy - został zdominowany przez (właścicielski) status prezesa zarządu wspólnika spółki, to wspólnik ten nie podlega ubezpieczeniom społecznym z tytułu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 1 i art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Postanowienie SA w Białymstoku z dnia 22 września 2009 r., sygn. I ACz 744/09

      Ogłoszenie upadłości nie jest wystarczające do przyjęcia bezskuteczności egzekucji spółki jawnej, o którym mowa w art. 7781 kpc.

    • gavel
      Orzeczenie

      Postanowienie SA w Białymstoku z dnia 6 sierpnia 2009 r., sygn. I ACz 591/09

      Możliwość zawieszenia postępowania rejestrowego na podstawie art. 423 § 1 k.s.h. nie wyłącza stosowania przepisów kodeksu postępowania cywilnego o zabezpieczeniu roszczeń w sprawach, których przedmiotem jest uchylenie bądź stwierdzenie nieważności uchwały zgromadzenia akcjonariuszy.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok SA w Szczecina z dnia 11 maja 2009 r., sygn. I ACa 688/09

      Ustawodawca jednoznacznie określił warunki kiedy może dojść do głosowania wg zasady 1 właściciel - 1 głos bez zgody większości współwłaścicieli. Gdyby chciał wprowadzić takie głosowanie również wówczas, gdy poszczególni właściciele są powiązani rodzinnie czy kapitałowo, wprowadziłby definicję ustawową pojęcia „jeden właściciel” bądź odesłał do odpowiedniego stosowania definicji z art. 4 ksh.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok SA w Katowicach z dnia 26 marca 2009 r., sygn. V ACa 49/09

      Pojęcie dobrych obyczajów z reguły nie jest ostre. Podzielając ocenę, że przez dobre obyczaje należy rozumieć takie zachowania, które wpływają pozytywnie na funkcjonowanie spółki i otoczenie gospodarcze i są związane z postrzeganiem uczciwości kupieckiej przy prowadzeniu działalności gospodarczej, należy zwrócić uwagę, iż kodeks spółek handlowych nie zawęża pojęcia dobrych obyczajów do norm uczciwości

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00