Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
    • gavel
      Orzeczenie

      Wyroki NSA z dnia 13 stycznia 2022 r., sygn. III FSK 235/21

      Z językowego i systemowego brzmienia treści art. 5 ust. 2 i art. 3 u.p.n.i.f. wynika, że ustawodawca oparł koncepcję ustalania podstawy opodatkowania podatkiem od niektórych instytucji finansowych wyłącznie o wartość aktywów podatnika (bez odniesienia do wartości jego pasywów) wynikającą z zestawienia obrotów i sald ustalanego na koniec każdego miesiąca.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyroki NSA z dnia 13 stycznia 2022 r., sygn. III FSK 3324/21

      Ustalając podstawę opodatkowania podatkiem od niektórych instytucji finansowych, ubezpieczyciel nie może pomniejszać wartości swoich aktywów o wartość rezerw z tytułu podatku odroczonego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 9 listopada 2021 r., sygn. III FSK 127/21

      Ustalając podstawę opodatkowania podatkiem od niektórych instytucji finansowych, bank nie może pomniejszać wartości swoich aktywów o wartość rezerw z tytułu podatku odroczonego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 24 kwietnia 2019 r., sygn. II FSK 285/19

      Jeśli kilka zakładów ubezpieczeń jest kontrolowanych przez zagraniczną spółkę, to nie muszą się dzielić kwotą wolną 2 mld zł.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 24 kwietnia 2019 r., sygn. II FSK 286/19

      Niekorzystny sposób liczenia kwoty wolnej nie dotyczy podmiotów powiązanych w ten sposób, że ich większościowym udziałowcem jest zagraniczna spółka.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 29 stycznia 2019 r., sygn. II FSK 3243/18

      Zdanie drugie w art. 5 ust. 2 u.p.n.i.f. należy rozumieć w ten sposób, że dla obliczenia podstawy opodatkowania, a więc i w konsekwencji podatku od aktywów, podmioty (podatnicy) tam wskazane sumują swoje aktywa, o których stanowi art. 5 ust. 2 zdanie pierwsze i dla potrzeb obliczenia podstawy opodatkowania mogą odliczyć wspólnie i tylko jeden raz kwotę 2 mld zł, o której również mowa w art. 5 ust.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 29 stycznia 2019 r., sygn. II FSK 3087/18

      W świetle art. 5 ust. 2 zdanie drugie u.p.n.i.f. nie stanowią adresatów tego przepisu ani "grupa podmiotów powiązanych ze sobą", ani każdy podmiot z osobna, od którego zależni lub współzależni są podatnicy (podatku od aktywów), lecz adresatami tymi są wyłącznie, tak jak literalnie przepis ten stanowi - "podatnicy zależni lub współzależni pośrednio lub bezpośrednio od jednego podmiotu lub grupy podmiotów

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00