Specyfikacja do zamówienia z działu 33 - Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała.
1) Warunki udziału w postępowaniu muszą być równe dla wszystkich wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia, co nie ma miejsca wobec oczywistej konkurencji cenowej pomiędzy wykonawcami ubiegającymi się o zamówienie.
Zaniechanie złożenia przez wykonawcę oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii deklaracji zgodności i jej tłumaczenia nie może stanowić podstawy do wykluczenia wykonawcy z postępowania, bowiem zachowanie takie nie wypełnia dyspozycji art.
1) O braku interesu prawnego Odwołującego nie może stanowić fakt, iż zaoferowana przez niego cena za realizację zamówienia przekracza kwotę, którą Zamawiający podał przed otwarciem ofert, bowiem mimo oświadczenia złożonego przez Zamawiającego na rozprawie, przed dokonaniem wyboru jako najkorzystniejszej oferty Odwołującego nie jest możliwe jednoznaczne stwierdzenie, iż kwota ta nie może ulec zmianie.
1) Zgodnie z art. 65 § 1 Kodeksu cywilnego oświadczenia woli należy tak tłumaczyć, jak tego wymagają ze względu na okoliczności, w których zostało złożone, zasady współżycia społecznego oraz ustalone zwyczaje.
1) Izba, zgodnie z art. 191 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie powinna orzekać w stosunku do zarzutu w stosunku do oferty Odwołującego podniesionego przez Zamawiającego dopiero podczas rozprawy.
Bez znaczenia pozostają z punktu widzenia zasad postępowania o udzielenie zamówienia publicznego intencje Zamawiającego, jeżeli nie zostały one w jasny sposób odzwierciedlone w treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, a Zamawiający nie może wymagać od wykonawcy, aby dostarczył on inne urządzenie niż zostało opisane w Specyfikacji.
Nawet jeśli wykonawca podał wartości prawdziwe lecz nie odnoszące się do wymaganego parametru, biorąc pod uwagę, że był to parametr podlegający ocenie punktowej, Zamawiający zasadnie może uznać podany parametr za niewłaściwy i przyznać za niego 0 punktów.
Zamawiający dopuszcza się naruszenia art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, odrzucając ofertę wykonawcy, która nie zawierała treści sprzecznych z treścią postanowień SIWZ.
Dokonując badania i oceny oferty Zamawiający winien brać pod uwagę całą jej treść. W świetle art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego, oferta zawierać ma istotne postanowienia przyszłej umowy. Ofertę należy rozumieć w sposób określony w art.
1) Podmioty ubiegające się o udzielenie zamówienia publicznego winny zachować należytą staranność w korzystaniu z przysługujących im uprawnień nadanych ustawą pzp, w tym również w zakresie niedopuszczenia do bezskutecznego upływu terminu związania złożoną przez siebie ofertą.
Oferty składane przez wykonawców mają stanowić odpowiedź na zapotrzebowanie Zamawiającego zarówno co do jakości, funkcjonalności, czy też wymaganych parametrów technicznych. Zamawiający ma prawo określić przedmiot zamówienia w sposób odpowiadający jego indywidualnym potrzebom.
Jeżeli zamawiający żąda dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest zobowiązany do złożenia wraz z ofertą również tych dokumentów.Izba uznała, iż wobec nie złożenia przez odwołującego wymaganych w przedmiotowym postępowaniu dokumentów w celu
Właściwe rozeznanie rynku, tak od strony przedmiotowej jak i cenowej jest wręcz obowiązkiem zamawiającego. Nie jest więc naganne, że zamawiający czerpał wiedzę z różnych źródeł, ulotek, folderów, kart charakterystyki technicznej, opinii użytkowników itp.